| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 20:07

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, o 21:19 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 paź 2005, o 07:09
Posty: 210
Lokalizacja: Kielce
Eliss pisze:
OLD MAN -V-tec nawet nie ma pojecia co daje obywatelstwo w tym kraju dlatego nawet nie chcialo mi sie tego komentowac :wink:


Witaaaj :D
No właśnie, aż mnie zaskoczyłaś; przez chwilę zwątpiłem, za co przepraszam :-)
Miło Cie znowu widzieć :oops: :oops: :oops:

Pozdrawiam
JAn OldMan


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, o 22:33 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Teraz tylko padnijcie sobie w ramiona :lol: (I mean Oldi, Eliss i Tato). Żenujący obrazek... Sory że nie trzymam waszego poziomu, naprawdę nie mogę... :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 22 lis 2005, o 12:06 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
tak tak v-tec za slowa nalezy byc odpowiedzialnym i jezeli sie komus cos radzi nalezy byc tego pewnym i sprawdzic wiadomosc do konca, a to tobie sie rzadko zdarza,


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 22 lis 2005, o 14:16 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Tato, a możesz podać jakieś konkretne przykłady, bo na razie tylko pierniczysz ogólniki?
Zapewniam cię, że jak już coś piszę to robię to przy zachowaniu należytej staranności, że posłużę się tym prawniczym zwrotem. Co oczywiście nie oznacza, że pretenduję do miana encyklopedii. Pod wszystkim co napisałem podpisuję się obiema rękami, ale nikogo nie zmuszam, żeby mi wierzył. Wielką zaletą czasów w których żyjemy jest to, że każdy ma prawo do własnego zdania choćby całkowicie błędnego i nikt za to na stos nie pójdzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 22 lis 2005, o 16:04 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
oczywiscie ze moge jeden ci dala eliss. Prawo jest prawo, po roku czasu masz obowiazek wymienic prawojazdy, ze tego nikt nie przestrzegoa to zupelnie inna bajka, obywatelstwo nie tylko ogranicza sie do prawa do glosowania i wymiany paszportu, i tak dalej,, bardzo czesto dajesz iniepelne informacje typu nie trzeba starac sie o HO bo ci to nie potrzebne do pracy bo sa ludzie ktorzy tu mieszkaja wiele lat i go nie potrzebuja, Skoro oni ich nie potrzebuja to nie znaczy ze ktos inny ich nie potrzebuje, a ze zmuszaniem?? zmuszasz bo kazdy kto pisze tutaj post z zapytaniem ma prawo oczekiwac pelnej i rzetelnej odpowiedzi, jezeli napiszesz pol prawdy to mozesz te osobe wprowadzic w blad. zobacz posty eliss sa zgodne z przepisami i z jej wlasnymi przemysleniami, taki obraz postu daje czytelnikowi mozliwosc wyboru. Zasilki , benefity przysluguja nam dopiero po 1 roku (po uzyskaniu RP) a ze znow to jest czyjes niedopatrzenie i sprzecnosc przepisow, to jest inna sprawa, ze wnioski przechodza,, ktos sie w koncu tego dopatrzy i to sie urwie, juz w gazetach pisza ze imigranci pobieraja wiecej benefitow niz przynosza do kasy panstwa, wiec mysle ze ten czas bedzie krotki, Co do podatkow w Polsce to juz sie wiele odsob wypowiedzialo na ten temat. Wypelniajac w Polsce PIT3 oswiadczasz ze mieszkasz na stale w Anglii i nie jestes zobowiazany do placenia podatkow w polsce. Wybierasz sobie z prawa to co ci najbardziej odpowiada po prostu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 lis 2005, o 12:50 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Tato, Eliss nie dała mi żadnego przykładu (to co napisała o prawie jazdy to jest właśnie powtarzanie mitu). Jeżeli już to Oldi dał pewien ciekawy przykład i prawdziwy, aczkolwiek dotyczący może 0.01% ludzi.

Nigdy nie pisałem, że nie trzeba mieć WRS, wręcz przeciwnie :!: (jeśli uważasz że nie, to może podasz linka do konkretnego mojego posta, w którym tak twierdziłem).

To co dalej piszesz to jest właśnie mitologia w stanie pur :lol:

[Jakie twoim zdaniem dodatkowe przywileje daje ci ang. obywatelstwo poza wymienionymi?
I gdzie jest napisane o okresie karencji na zasiłki - tylko konkrety proszę a nie mity usłyszane na targu!]

Btw. uzyskanie obywatelstwa niepolega na 'wymianie paszportu' bo polski możesz zachować, a wyraz 'wymiana' sugeruje, że musisz oddać polski paszport aby dostać brytyjski.

Fajnie że podtrzymujecie temat, ale może jakieś nowe przykłady zamiast powtarzania tych które ja przytoczyłem?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |