| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, o 16:12

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moje prawo
Post: 7 maja 2009, o 16:36 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 7 maja 2009, o 16:34
Posty: 3
Witam Serdecznie

Piszę w sprawie mojej pracy,jestem kierowcą i magazynierem pracuje w prywatnej firmie z artykułami do łazienek kuchni itd.
Robie wszystko,nawet jeśli nie należy to do moich obowiązków choć sam nie wiem co należy do moich obowiązków.
Mam sporo pytań związanych z tym jakie mam wogóle prawa,ponieważ nie wytrzymuje już tego całego napięcia.

1.Pierwsza sprawa to co zrobić jeśli nie miałem szkolenia (w polsce nazywa się to BHP),nie mam ubrania ochronnego,oprócz butów.
2.Nie wiem za co pracodawca mi odciąga jak wogóle wygląda moja wypłata ponieważ nie rozumiem swojego payslipu,co z tym zrobić i gdzie się udać w tej sprawie,on niestety nie ma nigdy czasu dla pracowników aby z nimi porozmawiać.
3.Nie wiem jakie wogóle do mnie należą obowiązki,co w tej sprawie zrobić
4.Dziś dostałem upomnienie za to że nie zadzwoniłem że nie przyjde do pracy a sprawa wyglądała tak że zadzwoniłem w czwartek że nie przyjde do pracy ponieważ źle się czuje a w piątek już nie zadzwoniłem,czy miał prawo wystawić mi upomnienie??
5.W kontrakcie mam 30 minut przerwy a on chce mi odciągać za godzine czy ma takie prawo??
6.Mam w kontrakcie 20 dni urlopu a z tego co czytałem to jest 24 dni urlopu czy pracodawca może zmnijszyć ilość dni??Jeśli nie to co zrobić??
7.Podejrzewam że nie jestem ubezpieczony w pracy ale nie wiem jak mam to sprawdzić,sam dzwigam czasami po 25kg wszystko może się zdarzyć,wypadek samochodowy również i co wtedy jeśli pracodawca mnie nie ubezpieczył??
8.Ostatnia sprawa to taka jak mam obliczyć albo jak się dowiedzieć czy pracodawca mnie nie oszukuje co do wypłaty??

Wiem że tych pytań jest sporo ale proszę o pomoc.
Dziękuje


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: Re: Moje prawo
Post: 7 maja 2009, o 17:26 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Michał , prawda jest taka ze pracujesz w małej prywatnej firmie więc musisz sie dostosować do tego co od Ciebie wymaga szef. Jeśli zaczniesz "podskakiwać" to pokarzą Ci drzwi, nawet jesli ktoś Cie pouczy bys coś tam pisał ,to pokarzą Ci drzwi zgodnie z przepisami.
W małych prywatnych firmach nie ma niestety całej tej "maszyneri" która jest w dużych firmach i wiele sytuacji jest poniżej krytyki.
Jak czytać payslip i inne przydatne informacje znajdziesz w necie tylko troche pogrzeb, jest o podatkach , taryfach itp. Powodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje prawo
Post: 7 maja 2009, o 17:32 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 7 maja 2009, o 16:34
Posty: 3
Zgadzam się ale chyba chodzi o to aby pewnych praw przestrzegać ja przestrzegam swoich więc On chyba także powinien przestrzegać.
Jestem tutaj 5 lat i nie miałem takich problemów jak teraz dlatego szukam jakiegoś rozsądnego rozwiązania.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje prawo
Post: 7 maja 2009, o 21:38 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Ja cię rozumiem , napisałem tylko jak wygląda zycie w małych firmach.
Nie wierzę zeby ktoś kto jest w UK pięć lat napisał taki post. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje prawo
Post: 8 maja 2009, o 06:49 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Michal po pierwsze to warunki powinienes miec wpisane w umowe, jezeli nie masz umowy pisemnej to popros pracodawce o spisane warunki pracy...... to musi Ci dac. Szkolenie BHP i ubranie ochronne jest obowiazkowe nie zaleznie od wielkosci firmy. Mozesz pojsc do CAB lub do najblizszego biura ksiegowego i tam wyjasnia Ci payslip.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Moje prawo
Post: 8 maja 2009, o 14:38 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 7 maja 2009, o 16:34
Posty: 3
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam Serdecznie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |