| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 22:45

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2009, o 23:02 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 paź 2009, o 22:49
Posty: 2
Witam,

Zamierzam za miesiąc wyjechać do UK. Z zawodu jestem (jak w temacie) plus serwisant PC i osprzętu/ elektronik. Jestem dobry w tym co robię ale w Polsce powinęła mi się noga ostatnio i dlatego postanowiłem poszukać lepszej pracy tego typu w UK.

Po angielsku nie mówię najlepiej (raczej na zasadzie "kali zabić słonia") jednak jakoś potrafię sam się porozumiewać nawet w rozmowach telefonicznych więc może tak najgorzej nie jest.... (mam nadzieję)

mam już 42 lata - hmmm czy nie jestem za stary jak na kogoś kto poszukiwałby takiej pracy w UK?

.... słyszę różne opinie n/t pracy w UK także na tym forum - ale jakoś mało n/t pracy dla informatyków itp

czy ktoś mógłby się podzielić chociaż szczątkowymi informacjami n/t możliwości? czy na miejscu gdy wyjadę uda mi się spokojnie czy raczej nie - znaleźć kontakty do firm oferująych tego typu pracę??? Jeśli tak? - to czy są jakieś szczególne okolice czy miasta w UK przez was pod tym względem polecane?

Szczególnie dużo (ku mojemu zaskoczeniu) znalazłem interesujących mnie ofert pracy jako programista Delphi (ale tak na razie zdalnie z Polski - bo tutaj praktycznie nie ma żadnych ofert obecnie dla programistów z tym językiem). Wysłałem nawet tak zdalnie kilka CV do znanych portali z ofertami pracy i nawet raz do mnie zadzwoniła jakaś firma - jednak kontakt się urwał bo nie byłem na miejscu w UK.....

Mam na szczęście kogoś z rodziny, kto zechciał mi pomóc i załatwić mi wszelkie sprawy związane z mieszkaniem itp - będę miał więc własny kąt i gdzie spać.

...... ale moim celem jest znaleźć w ciągu miesiąca jakąś dobrą i dobrze płatną pracę w tym zakresie - czy to będzie realne a szczególne w takim miesiącu jak listopad (2009)

za każdą odpowiedź , podpowiedź , poradę szczególnie od rodaków , którzy tam są lub byli i na żywo się z tym zetknęli będę bardzo bardzo wdzięczny

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 13 paź 2009, o 23:44 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Rok sie kończy w kwietniu tak ze listopad jest w srodku :lol:
Mieszkałem kiedys z koleżką który jak Ty był dobry w temacie ale pracy nie znalazł bo dyskryminował go język który znał niezle . To nie było "kali miec krowa" ale problem był taki ze tam gdzie jest kontakt z klientem pracownik musi znać język perfekt . To nie TESCO. I było to w czasach gdzie z pracą nie było problemu. Zyczę Ci jak najlepiej ale byłoby lepiej gdybyś miał jakiś kontrakt już w Polsce, przez biura posrednictwa. Tyle wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 paź 2009, o 00:24 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 paź 2009, o 22:49
Posty: 2
Zacny pisze:
.... To nie było "kali miec krowa" ale problem był taki ze tam gdzie jest kontakt z klientem pracownik musi znać język perfekt . To nie TESCO. I było to w czasach gdzie z pracą nie było problemu. Zyczę Ci jak najlepiej ale byłoby lepiej gdybyś miał jakiś kontrakt już w Polsce, przez biura posrednictwa. Tyle wiem.


Przede wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedź - daje dużo do myślenia.

taak to racja - zdaję sobie sprawę z tych potrzeb kontaktu z klientem i problemów z własnym językiem angielskim .... tego też się obawiam

choć jak mówię - zdziwił mnie telefon jednej z firm tu do mnie do Polski i pomimo to, że w rozmowie telefonicznej podkreśliłem iż mój angielski nie jest jeszcze najlepszy to gościu stwierdził, że to mogłoby nie być aż tak istotne byleby się okazało prawdą i sprawdziło w rzeczywistości to co mam napisane w CV (bo zajmuję się także elektroniką cyfrową i oprogramowaniem mikroprocesorów) .... jednak wiadomo - na miejscu może się okazać, że dana firma być może działa w oparciu o całkiem inne niż ja dotychczas i musiałbym jakiś czas poświęcić na poznanie tego co oni robią....

w związku z powyższym chyba (taką mam nadzieję) nie wszystkie rodzaje pracy w takich sektorach od razu będą wymagały extra angielskiego - no ale może tu się bardzo mylę

czekam więc jeszcze na inne opinie

także potwierdzenie lub zaprzeczenie tego co napisał kolega powyżej - odnośnie w ogóle możliwości znalezienia dobrej pracy w tym zakresie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 paź 2009, o 19:53 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Wydaje mi sie, ze pierwszym problemem jaki napotkasz to "brak doswiadczenia na tutajszym rynku pracy", a drugi to "znajomosc fachowego, technicznego slownictwa".
Generalnie radzilabym sie zastanowic dwa razy i rozpoczac szukanie pracy juz teraz, poki jeszcze jestes w Polsce.
Poszukaj agencji zatrudnienia (angielskich) w necie, w miescie, do ktorego chcialbys pojechac i przeslij im swoje CV razem z prosba o informacje odnosnie ewentualnych szans na znalezienie pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 paź 2009, o 10:19 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 paź 2009, o 19:00
Posty: 1
Hej,

Podjalem podobna decyzje okolo poltora roku temu i nadal pracuje w UK. Chyba nie ma sensu pisac tu wszystkiego bo to temat rzeka. Chetnie natomiast pogadam na GG (1536976). Odezwij sie jak masz ochote sie czegos dowiedziec.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |