| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 12:54

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Firma w Anglii
Post: 11 sty 2016, o 10:40 
Witam chciałem założyć firmę w Anglii a sprzedaż prowadzić w Polsce. Sprzedaż była by tylko internetowa z możliwością odbioru osobistego. Dodam że firma będzie sprzedawała epapierosy i akcesoria. I jak by to wyglądało ze sprowadzaniem z chin części? Chodzi mi o urząd celny i skarbowy. Jak ja wtedy mam się rozliczać z urzędami mając firme w Anglii a prowadzoną w Polsce? I czy musze wyjechać do Anglii by złożyć papiery itp czy da się jakoś internetowo? I jakie są opłaty miesięczne za takie prowadzenie firmy? I nie wiem csy coś to zmienia jak jestem osobą uczącą się?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 13 sty 2016, o 09:08 
Sprowadzając towar do PL jako Ltd nie ma znaczenia, gdzie zostanie on oclony (w PL czy w UK- tak czy owak zapłacisz na wjeździe towaru na granicy UE). Żeby móc sprowadzać towar z CHIN musisz mieć numer EORI. Żeby mieć EORI, niezbędny numer VAT GB. (koło się zamyka). Obecnie uzyskanie numeru VAT przez osobę, która nie była wcześniej płatnikiem vatu europejskiego jest bardzo trudne i może wiązać się z conajmniej jedną wizytą w urzędzie UK. przedkładaniem listów intencyjnych, składaniem oświadczeń. Dlatego nsszym Klientom w takim wypadku oferujemy kupno spółki, która jest juz pozgłaszana do wszystkich rejestrów- przepisanie udziałów, zmiana nazwy, adresu- to czysta formalność, nie ma ryzyka, źe stracimy 3 miesiące na załatwianie numeru VAT. Spółki oczywiście są świeże, nieruszane, co można łatwo sprawdzić, więc nie ma ryzyka zadłużeń, ect.
Ltd zarejestrowana w Anglii płaci tam Corporation Tax- kwestia podatku od Twojego dochodu pozostaje do ustalenia. Główna wytyczną jest miejsce Twojego przebywania. Jeśli przebywasz ponad pół roku w PL powinieneś tu zapłacić od tego podatek, choć wiele osób robi inaczej :)
Jeśli sprzedajesz towary do PL dla Klienta indywidualnego, to po przekroczeniu progu 150 000 zł masz obowiązek zgłoszenia się jako płatnik VAT-u w Polsce i odprowadzać 23% podatku.
Pozdrawiam,
MR. OAK :)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 mar 2016, o 11:10 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 mar 2016, o 11:06
Posty: 5
Jeśli mam firmę w UK importuje z chin towary które sprzedaje w Polsce to jak jest do końca z tym VAT-em jeśli nie przekroczę 150 tys zł to nie płacę VAT-u w PL? i tym samym nie płace tego VAT-u w UK?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |