| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 20:19

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 kwie 2009, o 08:54 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 17 kwie 2009, o 19:52
Posty: 2
Dzieki Eliss
Podpisałam z agencja, ale kiedy tam poszłam, pokazałam zdjęcia to powiedzieli że teraz to już wszystkie sprawy z landlordem.
Mam z nim kontakt sms-owy, ale on tylko pisze ze jest mu przykro i że przyjdzie kolejny specjalista......
pralke kupuje 3 m-ce
On myśli, że ma do czynienia z debilami......


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 18 kwie 2009, o 12:18 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Przeczytaj dokladnie umowe i sprawdz kto jest odpowiedzialny za przyjmowanie zgloszen o usterkach.
Napewno przeciekajacy dach zaliczany jest do natychmiastowej naprawy.
Sprobuj dogadac sie z landlordem,ze sam znajdziesz odpowiednich fachowcow i zaplacisz za naprawe w zamian za odliczenie kosztow z czynszu z pralka mozesz zrobic tak samo jednak pralka zalicza sie do tk zwanego luksusu i niekoniecznie musi ci ja kupic poniewaz na miescie sa pralnie publiczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 maja 2009, o 18:18 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Dopiszę sie, bo przyszedł czas na mnie :lol: 10 maja skończyła mi sie kolejna 6 miesięczna umowa wynajmu więc zadzwoniłem dwa dni przed i poprosiłem o następną, tydzień zupełna cisza po tygodniu zawitałem do agencji ale panienka była sama i bardzo zdezoreintowana ale oczywiście obiecała sprawdzić i oddzwonić tak jak pierwsza.W miedzyczasie dostałem list informujący o kolejnej inspekcji domu, mimo ze nie mam umowy!!!
Koziołek mądra głowa napisał więc do agencji fax z prośbą o nową umowę, odpowiedz była oczywiście błyskawiczna/fax jest wszak zawsze do wyciągniecia/ :wink:
Tutaj zaczyna sie moje watpliwosci pani napisała umowę z datą 21.05 a poprzednia skończyła sie 10.05 mamy więc 11 dni dziury, mało tego mam zapłacić za umowę 60 funtów. Na pytanie dlaczego poprzednio nie płaciłem pani poinformowała mnie ze to takie nowe regulacje. Pytanie o 11 dniową dziurę zbyła opowiesciami ze standartem jest umowa 6 miesięcy a pózniej co miesięczne odnawianie.
Agencja jest moim landlordem bo własciciel zlecił jej sprawy domu i wyjechał na kontynent, doskonale wiem ze nie będzie widział kasy za te 11 dni a gdybym nie pisał nic to pewnie i za dwa miesiące, bo to nagminne wsród agencji.
Pytanie czy godzić sie na umowę z datą 21 , to prawdopodobnie przerwanie poprzedniej i stąd ta opłata. Gdyby nie to ze dzieci mają 3 min do szkoły to otworzyłbym gębę na całego a tak rozmyślam czy robić wielkie halo o te 60 funtów. Za cały okres płacę nieprzerwanie bo data końca umowy zbiega się z datą przelewu więc kasa poszła automatycznie.
Sprawa nie jest zamknięta bo jutro zona musi podpisać więc kazdy ruch jest możliwy. Ktos ma jakiś pomysł? :(


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 maja 2009, o 18:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Nie znam nowych regulacji - jeszcze :wink: ale stare mowily, ze agencje nie moga pobierac oplat za odnowienie umowy za to placi landlord. Jezeli skonczyla Ci sie umowa a nie otrzymales nowej to mieszkasz na zasadach starej oznacz to, ze nie musiales robic halo z powodu braku nowej umowy :wink: Mozecie im powiedziec, ze sprawdzicie te regulacje prawne co do tych 60 f albo niech oni wam je pokaza.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 maja 2009, o 19:51 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Wiesz dlaczego robiłem halo......bo nie wiem jak długo moę mieszkać na zasadach starej umowy, miesiąc ? rok?. Wiesz co sie tu nagminnie praktykuje? Po zakonczeniu umowy własciciel dostaje info ze wynajmujący zrezygnował, a wynajmujący mieszka i płaci agencji, agencja podpisze z nim kontrakt za trzy miesiące i poinformuje o tym właściciela a kasa za trzy miesiące do kieszeni agencji.
Druga sprawa jak długo ma obowiązywac nie wypowiedziana stara umowa? dwa lata?rok?. Do mojej sasiadki ,walijki zresztą zapukał własciciel z pytaniem o kasę bo nie widział ani funta od sześciu miesięcy, agencja oczywiscie kasę dostawała tyle ze nie przelała właścicielowi...teraz adwokat ,problemy, pieniądze...tego chciałem uniknąć.
Ostatnie pytanie bo jutro idę walczyć dalej jesli pani bedzie uparta czy jest jakaś komórka od tych spraw w councilu żeby im zrobić koło dupy.Ew ogólnokrajowe biuro ds. płacenia 60 f :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 maja 2009, o 20:09 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Znowu wcięło EDIT? :roll:
Nie chciało mi sie czytać tematu :lol: ale wygląda na to ze wszystko jest ok tylko Pani zeby trochę kasy dla agencji przybyło napisała zupełnie nowy kontrakt skoro sie tak "tenant" uparł. Więc wygląda ze jak zapłacę to wystartuję na 6 miesięcy a potem wejdę w okres miesięczny w który byłem do dzisiaj.......
W kontrakcie nie ma wyszczególnionego okresu wypowiedzenia więc czy i jaki obowiązuje?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 maja 2009, o 20:25 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Wszystko zalezy jaka to agencja jest
- Letting agencies - pobieraję opłatę od właściciela mieszkania za znalezienie lokatorów.
- Accomodation agencies - pobieraja opłatę od wynajmującego mieszkanie za pośrednictwo w znalezieniu odpowiedniego lokum.

Na przyszlosc jezeli bedziesz mial klopoty z agencja to mozesz to zglosic do Housing lub Trading Standards departments.

Jezeli nie ma okresu wypowiedzenia to mozesz tradycyjnie zachowac okres miesiaca.


Ps. Edit jest tylko przez 5 minut po napisaniu posta :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |