| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 22:25

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 6 sty 2006, o 12:02 
przeczytałem wątek o rozliczaniu z fiskusem w polsce. wynika z tego że nie ma innej rady , trzeba zmienić "centrum interesów życiowych". ktoś mi powie co to takiego konkretnie jest?? i jak to zmienić ? jakie są wady i zalety takiej zmiany? pytam tutaj , bo coś mi sie zdaje, że gdybym zapytał w skarbówce to niedowiedziałbym sie nic. myśle wielu ludzi ma podobny problem i jest tym tematem zainteresowanych...


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 6 sty 2006, o 15:27 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 gru 2005, o 13:24
Posty: 404
Lokalizacja: szuflandia
He,he,he...bylem pol roku temu w Polsce i odwiedzilem trzy Urzedy Skarbowe w moim miescie i w kazdym uslyszalem cos innego. W jednym to kazali mi sie umowic na spotkanie za dwa dni,bo akurat nie bylo pani ktora zajmuje sie tymi rzeczami :shock: (urzad wielkosci malej fabryki :!: ).W ostatnim dostalem w miare rzetelna informacje pokrywajaca sie z info zawartym w postach na ten temat (przejrzyj posty) A swoja droga zastanawia mnie taka oto sytuacja.------Przenioslem juz to oslawione centrum interesow zyciowych do Anglii,mieszkam sobie spokojnie np 8 lat i nagle nastepuje jakies zawirowanie zyciowe i wracam do Polski.Jak wiec wynika z sytuacji,znow musze przenies "centr.inter.zyciow."do kraju gdzie sie urodzilem. Pewnie po zlozeniu mojego pierwszego od 8 lat PIT-36 nasz "kochany"urzad dobierze sie do mojego tylka(nie brac doslownie :lol: ).Mam nadzieje ze przepisy sie jednak zmienia.Jak to widzicie drodzy czytelnicy?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 sty 2006, o 17:58 
pewnie ze sie zmienią...ale na gorsze..po 8 latach wyciągną swoje brudne urzednicze łapska i zabiorą Ci wszystko z odsetkami. hehe...było trzeba głosować na Tuska..byłoby 15% podatku i nie było by trzeba zmieniać "centrum interesów życiowych"


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 sty 2006, o 18:52 
Admin
Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 paź 2004, o 11:08
Posty: 158
Po prostu te przepisy sa calkiem bez sensu, a reguluje to:

UMOWA miedzy Rzadem Polskiej Rzeczypospolitej Ludoweja Rzadem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii iPółnocnej Irlandii w sprawie zapobieenia podwójnemuopodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i zysków majatkowych
podpisana w Londynie dnia 16 grudnia 1976 r.(Dz. U. z 1978 r. Nr 7, poz. 20)

Juz na sam start widac, ze to stara ustawa, ma az 30 lat!!!
----------------------

Zgodnie z tymi przepisami, wyjazd na wyspy brytyjskie moze skonczyc sie nawet strata, nie mowiac juz o zaoszczedzeniu pieniedzy.

Zalozmy ze zarabiamy miesiecznie 1000 funtow/miesiac brutto.
Od tego odprowadzamy podatki i pozostala czesc pozostanie nam na nasze prywatne wydatki i na zycie.
Moze tak byc, ze przez wiele miesiecy nasze zarobki pokrywaja tylko nasze koszty i nie udaje nam sie nic zaoszczedzic, zreszta wiele osob zyje wydajac na biezaco swoje pieniadze i wracaja do Polski bez oszczednosci.
Tak czy inaczej urzad skarbowy w Polsce zmusza do placenia po raz kolejny podatku, mimo ze rozliczylismy sie nalezyciew kraju gdzie pracowalismy.
------------------------

PODSUMOWUJAC:

1. jesli pracujemy w UK i calosc lub prawie calosc wydajemy na zycie, bo jak wiemy koszty mieszkania i inne sa znaczne, i nic prawie nie odkladamy to mozemy byc na minusie bo:
W POLSCE NIKOGO NIE INTERESUJE ZE CALOSC POSZLO NA ZYCIE, TYLKO TO ZE ZARABIAMY TAM SPORO :( , w zwiazku z tym co niektorzy zalapia sie w PL nawet na 30% prog podatkowy.
=20% w UK +20% lub 30% w PL po powrocie.............. przeciez to calkiem chore, i zupelnie bez sensu.

2. Fakty sa niestety takie, ze bycie Polakiem kosztuje, czasem sporo. Ustawa sprzed 30 lat, zawierajaca takie bzdurne przepisy juz dawno powinna byc zmieniona.

3. Polska nie daje ludziom pracy, nie pozwoli zarobic nawet tym co wyjada za granice do pracy.


Taka nasza smutna rzeczywistosc... w otoczeniu bezsensownych przepisow.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 sty 2006, o 23:02 
beznadzieja...coraz mniej chce mi sie wracać do tej polski...wiec skupmy sie temacie tego wątku. postanowione...zmieniamy "centrum interesów życiowych" od czego zacząć...ja w polsce nie mam nic... nie mam nr. NIP, nie mam samochodu, domu, żony itp. nic mnie tam nie trzyma... nie wiem od czego zacząć, jaka procedura?? ale wiem jedno ...odemnie polski fiskus nie dostanie NIC!!!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 7 sty 2006, o 10:11 
Hej.
kiedys Weiss w radiu zet sie tym zajmowal.
dzwonily matki studentow ktorzy pracowali w wakacje za granica i wracajac do polski placili podatek, lub pracowali tam stale.

otoz jest jeszcze inny aspekt. ci ludzie wracaja do polski zeby np. skorzystac ze sluzby zdrowia, bo jak wiadomo tansza jest. no to jak sie chce z tego korzystac to trza placic podatek....

osobiscie tez jestem za zmiana ustawy.
pozdr. Arko


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 18 sty 2006, o 18:41 
To jest chore, jestem juz rok w UK i ja tym gnojom nie zaplace. Druga sprawa jest taka , ze ja nie korzystam w polsce ze sluzby zdrowia bo nie mam ubezpieczenia wiec za damski h.. mam placic podatek??.
Co jesli np. wymeldowalem sie z polski tymczasowo na 2 lata??


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 136 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |