| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 17:55

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 lut 2006, o 01:36 
:!: :!: :!: :!: Straciłam dużo pieniędzy i nerwów na telefony do wszystkich Izb Skarbowych i US.Rozliczanie nie jest takie proste,rózni urzędnicy różnie sie wypowiadają.
Trzeba zacząć od sporządzenia tabelki data wpływu pieniędzy na konto, przeliczyć jaki w ten dzień był kurs wypłty. Jest to trochę żmudne bo co tydzień wypłata. Jeżeli macie problem uzyskać w swoim Banku w UK jaki był w ten dzień kurs waluty to można skorzystać z kursu NBP na dany dzień.
Różnice kursu w ciągu roku 2005 są duże od 6,14 do 5.40 .
Gorzej jest odliczyć diety 30 diet x 32 funty rok = 960 funtów.Tu dostałam różne odpowiedzi.Jedni mówią od pierwszego dnia pracy /trzeba wiedzieć w które dni się pracowało -wiąże się to z właściwym wyliczeniem kursu i jechać kolejno przepracowanymi dniami pracy.Inną odpowiedż dostałam że przeliczyć na 31.12.2005 a to by było po naszej kieszeni bo funt stał nisko.
Dla ułatwienia wyliczeń podaje linki do kalkulatorów , są dobre bo sprawdzalam recznie wyliczenia:
http://gospodarka.gazeta.pl/gielda/0,49595.html
Jak podliczysz sobie brutto to odejmij sobie podatek w Anglii zapłacony i te diety.Uwaga, jeżeli należy Ci się zwrot podatku w Anglii bo za dużo tam zapłaciłaś i dostaniesz róznice to powiedziano mi że tej róznicy nie wolno odejmować.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: podatki...
Post: 15 lut 2006, o 18:17 
Ostatnio dotarly do mnie wiesci o statusie rezydenta podatkowego. W tym celu nalezy pobrac P86 i DOM1 wypelnic i odeslac. Jeszcze nie wiem co to da ale mam nadzieje ze pomoze w ominieciu prawa podatkowego. :wink: Prawdopodobnie jest to dokument ktory mozna przedstawic w US kiedy zarzadaja rozliczenia. wazne jest aby wymeldowac sie z domu i zlozyc w US NIP3 o zmianie miejsca zamoeszkania. W taki sposob stajesz sie obcokrajowcem. jak juz ktos napisal nie mozesz nic miec z zlodziejskiej polsce.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 15 lut 2006, o 23:43 
A po co sie wymeldowywac. W ustawie nic nie ma o meldunku - jest o miejscu pobytu.
Pozdrowienia
Perl


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 20 lut 2006, o 16:15 
w radio byl gosc z US w rzeszowie i wcale nie mowil ze trzeba sie wymeldowywac, wazne zeby miec tylko ten certyfikat i pokazac go US ze sie rozlicza ktos w UK i wtedy juz nie trzeba darmozjadom płacic


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 20 lut 2006, o 16:32 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2005, o 09:47
Posty: 185
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Najlepiej to uciekac z Polski i pod zadnym pozorem nie zdradzac miejsca pobytu zagranica. Trzymac wazne dokumenty i wracac do Polski tylko na wczasy bo tanio. Bede sie ubiegal o status rezydenta i chociaz jestem Polakiem niestety nie jestem z tego dumny. Przyjezdzajac do angli nie mialem problemy z papierami, kazdu "urzednik" pomagal jak mogl. Angielska agencja pracy napisala list do HO i dali druk wystarczylo wyslac. Jeszcze tylko ten nieszczesny NIN nie moge zalatwic bo zawsze numer do nich jest zajety. Czy tak samo mozna powiedziec o polskich urzednikach? Chyba nie. W moim miescie w Polsce gdzie mieszkalem wyremontowali szkole i przeznaczyli na urzedy. Urzedasy beda mialy plastikowe okna, ladne drzwi itp. Wydali na 1,5 mln zlotych!!! Czy nie mozna tego zorganizowac jak to jest np w angli? Prawie wszystko zalatwia sie na poczcie jaka osczednosc kaw no i pensji dla biurokratow, ktore moznaby przeznaczyc na cos innego.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 kwie 2006, o 09:47 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 kwie 2006, o 10:36
Posty: 1
Lokalizacja: Telford
Na początek poczytaj sobie to :http://wiadomosci.onet.pl/1330395,2677,kioskart.html
ręce opadają, i nie mogę ukryć wqrwienia jak dziesiątki paczek "zaginęlo", też jestem w anglii, też przyglądam się temu wszystkiemu i coś Wam powiem - jestem zaszokowany.
Dostało mi się mandat za p.szybkości poszedłem z nim na pocztę (bo jeszcze kłopoty z angielskim) gościu pozbierał ode mnie papiery, powypełniał co i gdzie trzeba było, nakleił znaczki (polecony) i ............ się uśmiechnął, mówiąc że to wszystko. Szok - szok mieszkam na "zadupiu" ta poczta w sklepie, pocztowiec po (na oko) 40-stce
Szukam chętnych którzy znajdą podobną obsługę w polsce - GDZIEKOLWIEK.

Pozdrawiam i uczmy się, uczmy się, uczmy się WSZYSCY.

ps.
miliony angoli to bezmyślne i złośliwe *%$*%^ ale jeśli są w pracy - to pracują z uśmiechem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |