| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 10:49

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2006, o 00:59 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 2 mar 2006, o 23:48
Posty: 3
Ja przymierzam się do wypełnienia PIT-a, ale mam dość poważny problem. Podliczyłem sobie ile zarobiłem w 2005 roku (pracowałem jedynie 1,5 miesiąca) i wyszło że zarobiłem brutto 1665,91 £. Po przeliczeniu na złotówki (po średnim kursie NBP z dni wypłaty) daje to 9376,89 PLN. Odliczyłem sobie 30 diet po 32 £ (przeliczałem dni w których pracowałem po średnim kursie NBP zaczynając od dnia rozpoczęcia pracy) czyli 960 £ co stanowi 5484,17 PLN. Do tej pory szło bez problemu. Niestety miałem zły kod podatkowy i potrącali mi 22%, tak że w sumie w zeszłym roku zapłaciłem podatku 244,01 £, co po przeliczeniu daje 1372,40 PLN. Pytałem w Inland Revenue to powiedzieli mi że ten podatek mi zwrócą w kwietniu. Ale że zarobie w angielskim roku podatkowym 2005/06 około 5800 £ brutto, czyli nie zwrócą mi całego podatku. Nie mam pojęcia co mam wpisać w PICIE w rubryce :zapłacony podatek. Nie mogę napisać że 1372,40 bo zwrócą mi część tego podatku, ale też nie mogę napisać 0 bo jednak coś mi potrącą. Nie byłoby tego problemu gdyby tutaj rok podatkowy trwał tak jak w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia, ale niestety oni wszystko muszą mieć inne. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego problemu, gorąco pozdrawiam i mam nadzieje że jednak nie będę musiał się rozliczać (TRZYMAM KCIUKI 19 MARCA).
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 14 mar 2006, o 15:43 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
w oparciu o przepis, podatnik który wraca do kraju powinien w terminie do 20-tego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wrócił do kraju złożyć we właściwym sobie urzędzie skarbowym stosowną deklarację. W tym wypadku jest to formularz PIT-23. W deklaracji tej powinien wykazać kwotę uzyskanych dochodów, a także naliczyć i odprowadzić do urzędu zaliczkę na podatek w wysokości 19% dochodu.

Stosowanie w praktyce przepis sprawia trudności nie tylko podatnikom, ale również urzędnikom wiele niejasności i wątpliwości. Nie wiadomo bowiem, czy podatnik ma prawo już przy naliczeniu 19 proc. zaliczki odliczyć podatek zapłacony za granicą, czy też odliczenia tego można dokonać dopiero na koniec roku w rozliczeniu rocznym. Niektóre z organów podatkowych zalecają wpłacenie do urzędu całej 19 proc. zaliczki na podatek oraz wykazanie ewentualnej nadpłaty w rozliczeniu rocznym, po ewentualnym uwzględnieniu podatku zapłaconego za granicą.
Wiec proponuje wybrac sie do ksiegowego ,ktory bedzie mial rozeznanie w calej tej papierkowej procedurze podatkowej :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 mar 2006, o 07:59 
mario pisze:
Ja przymierzam się do wypełnienia PIT-a, ale mam dość poważny problem. Podliczyłem sobie ile zarobiłem w 2005 roku (pracowałem jedynie 1,5 miesiąca) i wyszło że zarobiłem brutto 1665,91 £. Po przeliczeniu na złotówki (po średnim kursie NBP z dni wypłaty) daje to 9376,89 PLN. Odliczyłem sobie 30 diet po 32 £ (przeliczałem dni w których pracowałem po średnim kursie NBP zaczynając od dnia rozpoczęcia pracy) czyli 960 £ co stanowi 5484,17 PLN. Do tej pory szło bez problemu. Niestety miałem zły kod podatkowy i potrącali mi 22%, tak że w sumie w zeszłym roku zapłaciłem podatku 244,01 £, co po przeliczeniu daje 1372,40 PLN. Pytałem w Inland Revenue to powiedzieli mi że ten podatek mi zwrócą w kwietniu. Ale że zarobie w angielskim roku podatkowym 2005/06 około 5800 £ brutto, czyli nie zwrócą mi całego podatku. Nie mam pojęcia co mam wpisać w PICIE w rubryce :zapłacony podatek. Nie mogę napisać że 1372,40 bo zwrócą mi część tego podatku, ale też nie mogę napisać 0 bo jednak coś mi potrącą. Nie byłoby tego problemu gdyby tutaj rok podatkowy trwał tak jak w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia, ale niestety oni wszystko muszą mieć inne. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego problemu, gorąco pozdrawiam i mam nadzieje że jednak nie będę musiał się rozliczać (TRZYMAM KCIUKI 19 MARCA).
Pozdrawiam



Moze :oops: to będzie pomocne http://www.gbritain.net/forum/viewtopic.php?t=676&start=105


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |