| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 23:01

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 mar 2006, o 11:50 
witam wszystkich Forumowiczów

W zeszlym roku pracowałam legalnie w Wielkiej Brytanii i nawiozłam zysku z wyjazdu cale 4000 zl pracujac w McDonalds. Generalnie, moj angielski zarobek brutto wyniosł 1506 funtow brutto ( czyli nazarabiałam sie ze hoho ). W tej chwili ubiegam sie o 106 funtow zwrotu podatku w Anglii bo nie przekroczylam kwoty wolnej od podatku przy moim kodzie podatkowym.

Wróciłam do kraju i zaczeła sie własnie debata o podwojnym opodatkowaniu. A ze jestem nauczycielka angielskiego z wyksztalcenia, to trafiło mi sie ze na prywatnych lekcjach przyszła sie do mnie uczyc pewna młoda pracowniczka skarbówki, ktora sama na urlopie bezplatnym pracowała w zeszłym roku pod Londynem. Z ciekawosci zapytalam jej jak oni to w skarbówce maja zamiar rozwiązac, jesli sie jest w pełni zameldowanym i zwiazanym z Polska a zarobki w Anglii byly mizerne. Otóż, ta pani kazała mi dokladnie sprawdzic kwote tzw. diety dziennej w UK i stwierdzila ze wynosi ona cos okolo 32 funty dziennie co daje ponad 900 miesiecznie. Z tego wynika ze poniewaz zarabialam okolo 700 funciszy miesiecznie nie musze nic zwrocic skarbowce, bo wedlug nich niedojadałam:) i nie za bardzo jest z czego zwracac.

Wyjezdzam do Uk ponownie w maju, tym razem na stale wiec ta Pani kazala mi sie wymeldowac by nie placic w Polsce podatku, a poniewaz nie mam jeszcze meza ani dzieci wiec dla mnie sprawa jest zamknieta.

Kłopoty z fiskusem moga miec Ci ktorzy w danym roku podatkowym pracowali legalnie w Polsce a pozniej w Anglii ( chore ) wychodzi wiec na to ze zeby nie miec kolejnej przeszkody w nieplaceniu podatku za prace w uk nalezy po 30 kwietnia nie podjmowac zadnej legalnej roboty jesli sie mysli jechac w tym samym roku do uk.

Bardzo prosze o zweryfikowanie tych informacji jesli tylko macie inne newsy na ten temat.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: sprostowanie
Post: 25 mar 2006, o 23:07 
od przychodu uzyskanego w UK mozna odliczyc diety ale maxymalnie 30 w skali ROKU tj dokladnie 960 funtow


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 21 kwie 2006, o 20:04 
Stały bywalec
Stały bywalec

Rejestracja: 20 kwie 2006, o 13:25
Posty: 77
dokładnie,ta Pani urzedniczka chyba troche lata pomylila,bo o ile sie nie myle to to o czym ona mowi funkcjonowalo na pewno jeszcze w 2003.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |