| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 13:44

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 9 kwie 2007, o 11:25 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 8 sie 2006, o 17:11
Posty: 50
Lokalizacja: ipswich
NAjważniejsze są kwity od pracodawcy, ewentualnie z banku więc jeśli praca na czarno to mogą być problemy, nie wiem co do 10000 euro ale mogło to się zmienić, mój znajomy jak miał podobne problemy (na promie ale to jest to samo co lotnisko) powiedzieli mu że do 5000 tyś funtów tylko to było 2 lata temu więc teraz może być 10000 euro ale warto to zgłosić, uprzedzam tylko przed przewozem jak robisz na czarno mogą być problemy.

Pozdrawiam i powodzonka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 9 kwie 2007, o 20:46 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 cze 2006, o 05:25
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań, Chicago, obecnie Greenwich
Jak postąpisz według powyższego i zgłosisz a nie wytłumaczysz pochodzenia to ci po prostu zabiora (patrz piąte przykazanie harcerza: harcerz pije i pali tak żeby go nie złapali). Jak masz dużą ilość gotówki to najprościej podzielić na transze po 6500GBP i wysłać część Western Union drugą cześć innym przekazem, resztę zabrać ze soba albo nawet kopsnąć się dwa razy - najtańsze bilety lotnicze można już znaleźć po 60-70GBP, może wyjść taniej niż przekazy. A przy kwocie do 10000 E lub 6790 GBP jak ktoś ci się spyta o pochodzenie to pokaż mu środkowy palec! Tak czy owak powodzenia - nie daj się złapać!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 kwie 2007, o 02:36 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 21 kwie 2007, o 16:13
Posty: 44
Lokalizacja: Kraków-Londyn
dokładnie do tych nieszczęsnych 10000euro nikt sie nie może przyczepić.
ja mialem śmieszną sytuacje na granicy. wiozłem 6tys funtów, po 2 koła w 3 skarpetach pochowanych w kieszeniach ;)
jak wiemy macaja ostro na odprawie. gość kazał mi wyjąć kase, spytał
-co to.
mówie że kasa ,
-ile?,
-2000funtów,
0n: - co pozostale 2 skarpety??
- to samo !!!

gośc nawet juz nie patrzył żeby mi nie robic reklamy jako ofierze wartej obrobienia.

też sie bałem z tym jechac bo nie byłem pewny, ale gdzies sie dowiedziałem o tych 10000ojro i sprawdziło się . a ponadto jest to ponoć limit dla przywozu do polski a nie wywozu zz UK, więc angoli to nie powinno wogóle interesować(ale moge sie mylić). w praktyce nie spotkałem sie żeby polacy trzepali kogokolwiek po wylądowaniu samolotu, bo i po co jak wiadomo że każdy był trzepany wczesniej. wniosek jeden: można brac ze sobą ... i to sporo.
pytanie tylko czy to bezpieczne.....ale to już inna rozmowa


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 kwie 2007, o 09:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jezeli zlapia cie z dosc duza gotowka to moga zazadac o potwierdzenie zrodla pieniedzy. Chca wykluczyc np.przemyt/pranie kasy itd.........jezeli nie potrafisz tego zrobic kase moga ci zarekwirowac. Kiedys bylo glosno o jednjchyba z Rosji lub z tamtych okolic to co zarobila przez kilka lat wiozla ze soba zlapali ja przy kontroli na polskim lotnisku oj jak plakala............


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 cze 2007, o 21:34 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 12 cze 2007, o 20:49
Posty: 11
Oj Eliss udzielilo Ci sie od lecha :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 mar 2011, o 18:29 
Wyjeżdżając z Polski do Wielkiej Brytanii bądź wracając do kraju, jesteś zobowiązany do przestrzegania prawa podróżnych. Wyznaczają one granice odnośnie tego, ile można przewieźć pieniędzy bądź artykułów alkoholowych/tytoniowych przez granicę.
Jaką kwotę turysta może przewieźć przez granicę w portfelu ?

Nie ma limitu na przywóz i wywóz pieniędzy dla podróżnych. Jednak ci, którzy nie lubią płacenia kartą i wybierają gotówkę powinni wiedzieć, że w momencie przekraczania granicy są zobowiązani zgłaszać w formie pisemnej organom celnym lub organom Straży Granicznej wykonującym kontrolę celną fakt posiadania krajowych lub zagranicznych środków płatniczych w kwocie przekraczającej równowartość 10 tys.euro. Z Wielkiej Brytanii do Polski można przewieść 3000 funtów, nie zgłaszając tego Staży Granicznej.

Wywóz pieniędzy następuje bowiem na podstawie :

zaświadczenia wystawionego przez bank
pisemnego zgłoszenia ich uprzedniego przywozu do kraju potwierdzonego przez organy celne lub organy Straży Granicznej.
Polskie przepisy dewizowe zezwalają również na wywóz środków płatniczych w kwocie przekraczającej 10 tys. euro, pochodzących z innych źródeł niż wymienione powyżej, pod warunkiem ich zgłoszenia w formie pisemnej organom celnym lub organom Straży Granicznej.

Uwaga:

Przepisy te obowiązują tylko w ruchu turystycznym, bo płatności w obrocie handlowym muszą być dokonywane za pośrednictwem banku.

Przewóz alkoholu i papierosów

Turyści poruszający się po terytorium wspólnoty Europejskiej nie podlegają odprawie celnej. Nie oznacza to jednak, że mogą przewozić towary bez żadnych ograniczeń i kontroli. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zakup towarów akcyzowych.

Polacy mogą przewozić do Wielkiej Brytanii papierosy i alkohol, pod warunkiem, że przeznaczone są na użytek własny. Za ilość niehandlową uznaje się;

200 szt papierosów,
200 szt cygaretek /cygara ważące nie więcej niż 3 g każde/
200 szt cygar,
1 kg tytoniu,
10 litrów wyrobów spirytusowych,
20 litrów wyrobów pośrednich / np. likierów /,
90 litrów wina /w tym 60 litrów szampana/
110 litrów piwa.
Taką ilość wyrobów tytoniowych i alkoholowych może przywieźć do Polski podróżny, pod warunkiem, że ukończył 17 lat.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 maja 2011, o 06:40 
Gosciu nademna po co przeklejasz jakies stare rzeczy znalezione w necie??? Prawo sie zminilo piec razy od tamtego czasu. nic nie wiem o fajkach i alko ale co do kasy jestem pewien ze jesli nieprzekraczasz granic EU to mozesz miec walizke kasy. Jak jedziesz/wracasz do/z kraju poza EU i jak chcesz wiecej kasy w portwelu niz 10k euro to musisz wypelnic deklaracje. EOT


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |