| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 kwie 2024, o 00:16

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 cze 2006, o 12:01 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 21 cze 2006, o 12:13
Posty: 1
Witam wszytskich uzytkownikow.
Pracuje w Anglii od wrzesnia zeszlego roku i poza normalna praca tj.40h/tydz pracuje rowniez w weekendy po kilka godzin u dwoch roznych pracodawcow. U jednego zaczeto pobierac mi podatek ok 4 miesiace temu(bez dliczenia podatku za poprzednie miesiace),u drugiego wciaz nie place zadnego podatku. Z tego co wiem, powinno to byc w obu przypadkach 22%.Czy ktos wie, dlaczego Inland nic z tym nie robi, tzn. dlaczego nie probuje scicagnac ode mnie zaleglego podatku, czy moze nalezaloby sie samemu do nich u dac????


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 22 cze 2006, o 12:09 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2005, o 15:53
Posty: 287
Lokalizacja: Chobham, Surrey
moze IR nie wie ze jestes zatrudniony bo po prostu pracujesz na czarno.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 22 cze 2006, o 14:38 
IR nie bedzie próbował (na razie) ściągać od ciebie podatków, bo za bieżące obliczanie, pobieranie i odprowadzenie podatku od dochodów pracownika odpowiedzialny jest pracodawca (btw. identycznie jest w Polsce). To się tu nazywa PAYE.

Z drugiej strony co prawda nie trzeba w Anglii wypełniać corocznych deklaracji podatkowych, ale każdy kto wie o tym, że osiągnął nieopodatkowane dochody obowiązany jest zawiadomić o tym urząd skarbowy. Nie trzeba się śpieszyć, jest na to czas do końca stycznia roku następnego po danym roku podatkowym. Powiadomienia można dokonać zwykłym listem albo telefonicznie albo osobiście, no i wtedy oczywiście urząd naliczy ile jesteś winny i dostarczy ci gotowy formularz wpłaty.
(To działa oczywiście także w drugą stronę, kto wyliczył że za dużo zapłacił, niech to zgłosi a dostanie czek ze zwrotem).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: P45
Post: 22 cze 2006, o 19:50 
Może i ja zapytam.Pracuje na full time ale niedawno wziąłem sobie parę dni wolnego żeby spróbować jak to moze być w innej pracy.Jednak nic z tego nie wyszło bo dotychczasowa praca bardziej mnie satysfakcjonuje.Ale do rzeczy.Otóz za ten chwilowy etat dostałem P45 oczywiscie z informacją ile zarobiłem ile zapłaciłem podatku.Moje pytanie co mam z tym P45 zrobic?Czy nic nie muszę robic?Niby miałbym dać trzecia częsc nowemu pracodawcy ale mój obecny wcal nie jest nowy :-).

Jakby ktos wiedział i odpowiedział będe naprawdę wdzieczny.

Pozdrawiam.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2006, o 20:12 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 mar 2006, o 22:42
Posty: 180
Lokalizacja: Cambs
na koniec roku podatkowego mozesz udac sie z P45 do IR, jesli zaplaciles za duzo podatku to zrobia Ci zwrot, jaki masz Tax Code na tym P45??
nie musisz nic robic z P45, na koniec roku i tak dostaniesz rozliczenie P45 lub P60 od obecnego pracodawcy i tam bedzie wyszczegolniona twoja praca "sezonowa"
pozdrawiam
Kacper


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2006, o 20:29 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2005, o 15:53
Posty: 287
Lokalizacja: Chobham, Surrey
p60 dostaniesz od pracodawcy z wyszczegolnieniem potracen za obecna prace. jesli nie dales mu p45 part 2 i 3 to tego na p60 nie bedzie.
do zwrotu , badz doplaty, podatku potrzebne ci bedzie i p45 i p60.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2006, o 22:08 
Dziękuję za odpowiedzi.

To rozumiem,że nie muszę dawac tej Part 2i3 z P45 obecnemu pracodawcy u którego cały czas jestem zatrudniony tak?Prawdę mówiąc wolałbym,żeby on nie wiedział,ze pracowałem gdzies indziej podczas wolnych dni-gotów pomyśleć,ze szukam innej pracy i nie chcę już tu pracować.

Dodam,ze na P45 mam kod 503L czyli taki sam jak mam cały czas tutaj.

Ta parodniowa praca byla teraz w maju także w grę wchodzi obecny rok podatkowy-za zeszły dostałem P60.

Rozumiem,ze daje się to P45 nowemu pracodawcy,zeby ten nadał prawidłowy kod podatkowy i tylko po to tak?

Serdecznie dziękuje i prosze o sprostowanie jeśli źle zrozumiałem.Dzięki bardzo.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |