| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 22:25

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 lip 2006, o 15:43 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 cze 2006, o 05:25
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań, Chicago, obecnie Greenwich
I kolejne pytanie - co potem z taką kasą zrobić (wracam z USA i mam zamiar przywieżć 15-25 tys funtów)??? Bo o ile się w internecie dokopałem to chyba nie otworzą konta zanim się nie dostanie listu od pracodawcy - to np. mam trzymać 20 tys funtów w hotelu albo chodzić z nimi po mieście w kieszeni? Z tego co również znalazłem to nie wynajmie się mieszkania bez listu od pracodawcy i bez listu z banku, a z kolei w banku nie otworzą konta jak się nie ma stałego adresu, a i pracodawca też chce znać nr konta.... Więc co jest pierwsze po przyjeździe??? Konto? Nr NIN? Mieszkanie? Praca? Jajko? Kura? Paragraf 22?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 31 lip 2006, o 15:52 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 31 lip 2006, o 15:05
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Dolaczam sie w sumie do pytania, bo kazde strony w necie podaja inaczej, ze najpierw numer NI i rejestracja, ze do tego trzeba byc zarejestrowanym, a zaraz potem pisza, ze pracodawcy wymagaja numer NI i rejestracji. Slepe kolo. Jak to z tym jest?...

Co do rachunku, to chyba adres zamieszkania jest potrzebny i dokumenty tozsamosci.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 lip 2006, o 23:02 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 mar 2006, o 22:42
Posty: 180
Lokalizacja: Cambs
silny pisze:
wracam z USA
zawieź kase do Polski. Jak sie już zaklimatyzujesz w UK zrób przelew na swoje konto w Wlk. Brytanii. Po przyjeździe do Anglii szukasz pracy. Jak ją znajdujesz pracodawca nalicza Ci wyższy podatek, zatrudnia Cię i otrzymujesz tymczasowy NIN. Wyrabiasz sobie stały nr ubezpieczenia. W HOME OFFICE rejestrujesz jak już pracę bedziesz miał. Zakładasz konto (potrzebujesz dokument tożsamości i potwierdzenie adresu). Mieszkania/pokoju szukasz jako pierwsze.
powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 31 lip 2006, o 23:52 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 cze 2006, o 05:25
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań, Chicago, obecnie Greenwich
Hej!
Dzięki za szybkie odpowiedzi. Nie chce mi się tracić czasu na powrót do Polski gdzie nie byłem w sumie 6 lat i też nie mam tam konta - może można wynająć chociaż skrytkę w banku (safe deposit)? Czy będzie problem z wynajęciem mieszkania bez referencji??? Może ktoś był w podobnej sytuacji - moge np. zapłacić za pół roku z góry...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 1 sie 2006, o 10:59 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 mar 2006, o 22:42
Posty: 180
Lokalizacja: Cambs
Bez referencji to mieszkania / tylko dla siebie/ nie wynajmiesz. proponuje flat/house share na poczatek. To że masz kase to nie wszystko. Agejncje mieszkaniowe maja wymogi/zasady ktorych sie trzymaja. Biurokrajca wieksza niz w PRL-u. Chyba że wynajmiesz mieszkanie bezpośrednio od własciciela i z nim spiszesz umowę wynajmu. Nie śpiesz sie z płaceniem "z góry za pół roku"..., taka mała rada.
POWODZENIA
Kacper


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 21 sie 2006, o 21:40 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 21 sie 2006, o 21:16
Posty: 1
Czesc, no wlasnie my z zona jestesmy w podobnej sytuacji. Takze przyjechalismy dopiero co ze Stanow. W Polsce bylismy raptem 8 dni. Pierwsza rzecz na poczatku, to mieszkanie/dom. Ogladalismy w sumie ladne domki, ale... no wlasnie wydatki rosna w postepie geometrycznym, gdy nie masz historii najmu w UK (tej z US nie uznaja, tzn referencji amerykanskich). W jednej agencji powiedzieli nam:
- kontrakt 6 m-cy
- oplata za najem platne z gory za 6 m-cy
- security deposit 150% miesiecznej oplaty za rent
Wow, przy mieszkanku za 600 GBP/mth troszke tego sie uzbiera. Ponad 4k GBP na dzien dobry? A no i jeszcze jesli zaplata gotowka to pobieraja 2% prowizji... Uznaja tylko CC, check lub direct deposit, ale tylko bank w UK. Kolko sie zamyka. Idziemy do agencji obok. Cash - no problem! Kontrakt - 6 m-cy. Platne in advance za 3 m-ce, czyli przez pierwsze 3 m-ce bedziemy mieli spokoj z rent, zostaje tylko Council Tax (approx 100 - 150 GBP/mth) i oplaty. Sec deposit to 1 mth rent plus 100 GBP. Wychodzi nam o polowe mniej niz wola agencja, ktora miesci sie doslownie obok.
Tak wiec trzeba troche podreptac i popytac o warunki najmu bez historii (to funkcjonuje tak samo jak w Stanach). Nie zajmie ci to duzo czasu. Pozniej approval od Landlorda (tym zajmuje sie agencja) i podpisujesz Leas Agreement. Jesli wynajmowales w Stanach, robiles tam historie kredytowa/najmu, to sie nie przerazisz.

Co do gotowki, he he he, to zwiezlismy z zona caly papier ze soba i wymienilismy w Travel Express (nie pobieraja prowizji). Poki co nie mamy jeszcze tutaj konta, wiec trzymamy wszystko w szufladzie. Jednak konto zalozymy na dniach.

Btw. pamietaj o referencjach ze Stanow. Wszystko sie przyda, szczegolnie jesli tam legalnie pracowales, studiowales, etc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 sie 2006, o 13:18 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 cze 2006, o 05:25
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań, Chicago, obecnie Greenwich
Welldone,

Nie mogłem się za bardzo doczekać konkretnych odpowiedzi więc sam napisałem emaila próbnego do jednej agencji http://www.kcproperty.co.uk (mają super mieszkania ale ciut :lol: drogo) - że nie mam referencji, dopiero przyjeżdżam ze Stanów itp itd i zależy mi na czymś fajnym. Zaproponowałem właśnie jak piszesz - że płacę za pół roku z góry. Ku mojemu zdumieniu (bo jak widzisz z odpowiedzi polonia brytyjska ma na wszystko jedną odpowiedź: nie uda się, na pewno się nie uda :cry: ) odpowiedź przyszła następnego dnia - że dziękują za emaila, i nie ma sprawy. Jak płacę za pół roku z góry to oni nic już nie muszą wiedzieć. Z tego wnioskuję że skoro jednej agencji która ma na necie pół strony wymagań od przyszłych tenantów przyniesienie gotówki za pół roku pasuje to w większości innych będzie podobnie.
Jeśli chodzi o referencje to naturalnie będę się starał wziąć jak najwięcej: rekord z DMV, pracodawca, bezszkodowa jazda z ubezpieczalni, z tym że mieszkanie kupiłem więc będę musiał chyba ściemnić że kumpel mi wynajmował i dać jego telefon.
A tak na marginesie to jestem ciekaw jak z perspektywy kogoś kto przyjechał z USA widzisz UK? Wszyscy narzekają że podobno pracy nie ma, że drogo... Mój znajomy po 6 latach w Chicago też pojechał już 3 tygodnie temu do Londynu i podał mi kilka ciekawych faktów: sporo Polaków śpi w kartonach w parku i żebrze; mieszka z jakimiś Polakami co pomimo tego że można się zarejestrować i pracować na "biało" (i dostawać np. stawkę minimalną 5 z groszami, ubezpieczenia, świadczenia itp) to oni wolą pracować na czarno za 4/h i się nie rejestrować bo nie wiedzą gdzie i jak mają to zrobić; jakiś inny koleś nie wydaje nic na jedzenie bo chodzi do sióstr na obiady i udaje bezdomnego (jeszcze się tam myje i goli bo szkoda mu kasy na nożyki); poszedł do sklepu i jakiś facet co się nie mógł dogadać spytał go jak jest dziesięć po angielsku (koledze mojemu aż się zajady ze śmiechu porobiły); przestał się już pytać polaków o drogę bo 3/4 po udzieleniu odpowiedzi pytało zawsze czy ma pożyczyć funta na metro/fajkę/autobus/niepotrzebne skreślić, teraz pyta policjantów - to są wszystko fakty i obserwacje mojego kumpla!!! No więc jak tam jest?

Jeśli chodzi o kasę to wyczytałem na US Customs że bez rejestracji można z USA wywieźć do 10tys$ - i ja więcej nie ryzykuję bo teraz bagaż podręczny dokładnie sprawdzają a po co się rzucać w oczy i jeszcze na do widzenia mieć kłopoty. Wysyłam już w transzach do PL - raz Western Union, raz Money Gram, raz Polamer, raz do babci, raz do teściowej itp itd - wiesz, pełna konspiracja. A w UK to z kolei znalazłem na internecie że powyżej 15 tys euro (9 tys funtów) gotówką to wszystkie transakcje muszą zgłaszać do HM Customs że niby podejrzenie prania pieniędzy (zaraz takie brzydkie słowa, fuj), więc wnoszę z tego że dopóki nie będę operował jednorazowo sumami większymi niż 9k funtów to jestem "under the radar".

Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |