| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 16 kwie 2024, o 06:53

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: biznes plan
Post: 5 mar 2008, o 20:05 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 lut 2008, o 19:29
Posty: 3
chcialbym starac sie o kredyt na otwarcie dzialalnosci z UK. Wiem ze bede potrzebowal porzadnego Biznes planu. Czy mozecie mi pomoc jak to najlepiej zrobic - samemu przy pomocy programu komp. czy moze zlecic to komus kto sie tym profesjonalnie zajmuje, dodam ze nie znam angielskiego biegle.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 6 mar 2008, o 09:51 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Mozesz sprobowac samemu.

Najpierw ustal cel dzialalnosci i glowne zalozenia.
Potem gupe klientow, do ktorej chcesz trafic i jak masz zamiar to zrobic. Jaki wklad finansowy masz na ta dzialanosc, jaki kredyt potrzebujesz, jakie prognozujesz przychody i wydatki.
Gdzie zamierzasz operowac i jaki rozwoj firmy zakladasz na najblizsze lata.
Jaki jest Twoj produkt i czym rozni sie on od podobnych produktow konkurencji. Co Ciebie wyroznia od konkurencji.
Twoja oferta.

Nawet jesli zlecisz to komus profesjonalnie, beda Cie pytac o te informacje. Wszystkiego pewnie wyzej nie ujelam, bo pisze z glowy, ale wydaje mi sie, ze glowne zalozenia udalo mi sie wymienic.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 mar 2008, o 00:28 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 gru 2007, o 00:14
Posty: 9
Super,konkretna i na temat odpowiedz.Rzadko spotykana na tym forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: biznes plan
Post: 29 mar 2008, o 10:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
No na tym forum to wogole nikt konkretnie nie odpowiada :mrgreen:

Nie ma standardowego biznes planu ale większość biznes planów zawiera:

1. Streszczenie, które wyszczególnia najważniejsze punkty ? aby zwrócić uwagę czytelnika. Powinno ono zawierać około pięćdziesięciu słów i być krótkim zarysem proponowanego biznesu. Jeśli konieczne jest dofinansowanie, suma o którą się ubiega powinna być tu wyszczególniona, razem z sumą gotówki wniesioną przez przedsiębiorcę
2. Rodzaj biznesu. Czym będzie się on zajmował? Rodzaje działalności handlowej. Data rozpoczęcia i status prawny. Czy firma będzie zarejestrowanym podatnikiem VAT?
3. Cele: Cele krótkoterminowe (co planuje się osiągnąć przez pierwsze dwanaście miesięcy działalności). Cele średnioterminowe (Co planuje się osiągnąć przez następne jeden do trzech lat). Cele długoterminowe (jak firma ma wyglądać za pięć lat). Dobrze jest wyszczególnić wszelkie przewidywane problemy i jak można sobie z nimi poradzić.
4. Dane najważniejszych menedżerów z tabelą pokazującą obowiązki każdego z nich Dane właścicieli i najważniejszych członków personelu, ich obowiązki, wykształcenie, doświadczenie i osiągnięcia w odpowiednich dziedzinach. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie pełnego curriculum vitae w formie aneksu.
5. Dane konkurencji i dlaczego dany produkt lub usługa jest potrzebny na rynku - np. kim są potencjalni klienci i dlaczego uważasz, że kupią dany produkt.
6. Plan marketingowy - tzn. Jak zamierzasz zaprezentować swój produkt lub usługę konsumentom, razem z założeniami ustalonymi w trakcie formułowania celów. Plan marketingowy. Zarys sposobu w jaki produkty lub usługi dostarczane przez firmę będą promowane, jak również zaplanowanych akcji promocyjnych. Co będzie potrzebne? Lokal, rośliny, sprzęt itd. Ten rozdział powinien określać dane lokalu w którym firma będzie funkcjonować i dlaczego. Szczegółowy opis rozmiaru, miejsca, prawa własności, kosztów, daty następnego określenia wysokości czynszu i koniecznych zezwoleń na zmiany rodzaju użytkowania powinny być wyszczególnione. Ulotka agencji nieruchomości jak również zdjęcia lokalu powinny zostać zamieszczone w formie aneksu jeśli są dostępne.
7. Informacje finansowe ? np. najważniejsze stawki, podstawowe inwestycje, bilans i rachunki zysków i strat, ruchy kapitału obrotowego (giełda, kredytobiorcy, kredytodawcy). Wielu pożyczkodawców wymaga informacji z ostatnich trzech lat. Jeśli nie jest to możliwe, dostarcz aktualne dane dotyczące działalności handlowej.
8. Jak będą spłacane kredyty, pokryte koszty wydatków, planowanie i kontrolowanie zasobów, kredytobiorcy i kredytodawcy.
9. Ubiegając się o dofinansowanie, załącz:

* Prognozę przepływu środków pieniężnych określając sumę dofinansowania, której potrzebujesz i na co zostanie ona przeznaczona. Na początek załącz ocenę wysokości dofinansowania na 2-3 lata lub dopóki firma zacznie osiągać zyski. Określ fundusze potrzebne na niespodziewane wydatki.
* Prognoza finansowa na 3-5 lat oparta na historycznej informacji finansowej w biznes planie.
* W jaki sposób zostanie spłacona pożyczka, kiedy i w jaki sposób inwestorzy odzyskają swoje pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: biznes plan
Post: 13 mar 2014, o 18:24 
Ja polecam kompleksowe uslugi firmy B&F services. Kiedy przyjechalismy do UK, moj narzeczony wiedzial, ze chce pracowac na budowie, Polacy na dzien dobry proponowali mu 45£ na godzine, bo nie znal za bardzo jezyka i wiedzieli, ze naprawde potrzebuje pracy. Kolejny pracodawca - 60£ minus tax oczywiscie.... Nasz znajomy. ktory mieszka w Londynie juz 7 lat polecil nam, zeby otworzyc wlasna firme LTD (otwarcie 1dzien) , pierwszych klientow pomogl nam zdobyc, reszta zajela sie wlasnie ta firma. Poczawszy biznes planu, reklamy, strona internetowa, busnes karty, ulotki, FB, ludzie dowiedzieli sie o uslugach mojego narzeczonego. Nie wiem jak by wygladalo teraz nasze zycie gdybysmy nie zaryzykowali ... Jezeli ktos jest chcetny tu tu jest adres strony bfsc.co.uk tyle ze jest ona po angielsku, ale jezeli sie tam zadzwoni to mozna rozmawiac po polsku, najlepiej umowic sie na spotkanie i wtedy wszystkiego sie dowiecie. Pozdrawiam i wszystkim Polakom zycze powodzenia;)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: biznes plan
Post: 15 maja 2014, o 20:35 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 14 maja 2014, o 06:56
Posty: 26
Wydaje mi się, że jest tyle publikacji na temat tworzenia biznes plany, że przy odpowiednim zaangażowaniu można to samemu ogarnąć. Bardziej martwiłabym się o kapitał na początku. Dlatego polecam poczytać o tym jak kupić obligacje i przemyśleć, czy nie byłoby korzystne dla Ciebie zainwestowanie w papiery dłużne przedsiębiorstw w celu powiększania kapitału.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: biznes plan
Post: 27 paź 2014, o 02:51 
JustynaEn pisze:
> Ja polecam kompleksowe uslugi firmy B&F services. Kiedy przyjechalismy
> do UK, moj narzeczony wiedzial, ze chce pracowac na budowie, Polacy na
> dzien dobry proponowali mu 45£ na godzine, bo nie znal za bardzo jezyka i
> wiedzieli, ze naprawde potrzebuje pracy. Kolejny pracodawca - 60£ minus tax
> oczywiscie.... Nasz znajomy. ktory mieszka w Londynie juz 7 lat polecil
> nam, zeby otworzyc wlasna firme LTD (otwarcie 1dzien) , pierwszych
> klientow pomogl nam zdobyc, reszta zajela sie wlasnie ta firma. Poczawszy
> biznes planu, reklamy, strona internetowa, busnes karty, ulotki, FB, ludzie
> dowiedzieli sie o uslugach mojego narzeczonego. Nie wiem jak by wygladalo
> teraz nasze zycie gdybysmy nie zaryzykowali ... Jezeli ktos jest chcetny tu
> tu jest adres strony bfsc.co.uk tyle ze jest ona po angielsku, ale jezeli
> sie tam zadzwoni to mozna rozmawiac po polsku, najlepiej umowic sie na
> spotkanie i wtedy wszystkiego sie dowiecie. Pozdrawiam i wszystkim Polakom
> zycze powodzenia;)


Mam pytanie odnoscnie B&F Services, czy faktycznie jest to rzetelna firma tak jak mowisz. Czy faktycznie mozna im zaufac? Poszukuje firmy, ktora pomoze otworzyc mojemu znajomemu wlasna firme w UK bez koniecznosci wyjazdu. Czy ktos zna innych posrednikow godnych polecenia?. Sprawa pilna. Niestety ale skrabowka w PL nikomu nie da godnie zyc.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |