| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, o 21:54

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 paź 2008, o 18:04 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 paź 2008, o 16:55
Posty: 8
Dzien dobry. Nigdy nie zastanawialem sie jak przewiesc zarobione funty przez granice. Zawsze wydawalo mi sie, ze ludzie wkladaja je po prostu do portfela i leca z nimi. Nie wiedzialem rowniez nic o tym, ze przed powrotem do kraju nalezy zglosic przy odprawie paszportowej ile pieniedzy wywozi sie z UK. Ostatnio ktos opowiedzial mi prawdziwa historie o Polaku, ktory zatail przed sluzbami celnymi, ze wywozi funty i zlapaly go specjalnie do tego wyszkolone psy. Teraz ma sprawe w sadziei musi sie rozliczyc z tych 9 tys funtow.
W zwiazku z tym mam pytanie:
Czy ktos z Was zabral juz ze soba manatki, wrocil do kraju i przewiozl nie zglaszajac tego przy odprawie, wysoka kwote ( mam na mysli 8 tys funtow i wyzej)? Jesli tak to w jaki sposob Wam sie to udalo? Gdzie schowaliscie te pieniadze?
Do pozostalych forumowiczow. Jaki z bankow w Polsce pobiera jak najmniej prowizji za przelanie kilku i kilkunastu tys funtow z LLoyds TSB Bank na konto walutowe w krajuj?
Czy znacie jakis inny sposob na przetransportowanie/transferowanie pieniedzy do Polski,dzieki ktoremu mozna ominac roliczanie sie z UK z podatku od zaoszczedzonych pieniedzy, ktore chce sie wywiesc z Anglii ?
pzdr


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 17 lis 2008, o 20:52 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 17 lis 2008, o 15:55
Posty: 5
ja nie zgłaszałam ile mam kasy i nikt się nie przyczepił, ale morze miałam tylko szczęście :) . szkoda ze nie pomyślałeś o założeniu konta :o


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17 lis 2008, o 21:37 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Kolega wrócił po wakacjach do kraju po dwóch latach i robił przelew na konto walutowe z LLoyds-a, wiem ze było to grubo powyżej 8 tys i zapłacił bodaj 25 funtów. Nie taki diabeł straszny tylko trzeba zapytać. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 lis 2008, o 10:02 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 paź 2008, o 16:55
Posty: 8
Zacny pisze:
Kolega wrócił po wakacjach do kraju po dwóch latach i robił przelew na konto walutowe z LLoyds-a, wiem ze było to grubo powyżej 8 tys i zapłacił bodaj 25 funtów. Nie taki diabeł straszny tylko trzeba zapytać. :twisted:



O fajnie. :D A w jakim banku w Polsce otworzyl konto walutowe?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 lis 2008, o 11:59 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Nie pamiętam bo to nie były dla mnie ważne informacje, wiem że na pewno z LLoyds-a bo tam miał konto i to jedyny ppewnik. Rozmowa była jak to na koniec o wszystkim. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 mar 2009, o 14:59 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 8 lis 2006, o 13:54
Posty: 14
w dziale "artykuły" czytałem ze legalnie można z UK wywieść równowartość 10000 euro w gotówce. Czy aby napewno? gdzieś kiedyś czytałem ze ten limit dotyczy tylko strefy Schengen. Dzwoniłem do ambasady , ale oni nic nie wiedzą, na stronie angielskiego custom house nawet nie ma tel. by zadzwonić z zapytaniem (wyslalem im maila i ciągle czekam na odpowiedź). Może ktoś z drogich forumowiczów mogłby coś powiedzieć na ten temat. Nie chcę mieć akcji na lotnisku z tutejszymi celnikami. Prosze mi nie pisać ze lepiej zrobić przelew czy coś tam... inne opcje nie wchodzą w gre. dziękuje i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 mar 2009, o 15:19 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Cytuj:
W związku z wejściem w życie w dniu 15 czerwca 2007 r. rozporządzenia Wspólnot Europejskich nr 1889/2005 wprowadzającego obowiązek zgłaszania przez osoby wjeżdżające i wyjeżdzające na/z terytorium Unii Europejskiej posiadanych przy sobie środków pieniężnych w kwocie równej 10.000 EUR lub powyżej tej kwoty.

Z dniem 15 czerwca 2007 roku podróżni wjeżdżający lub wyjeżdżający z terytorium Unii Europejskiej będą zobowiązani do zgłaszania organom celnym posiadanej przy sobie gotówki w kwocie równej lub wyższej niż 10 000 EUR (także jej ekwiwalentu w innych walutach lub łatwo zbywalnych aktywach, np. akcje, obligacje, czeki podróżne itp.). Jednolite przepisy prawne mają na celu wprowadzenie na terytorium UE wspólnego podejścia do kontroli przepływu gotówki z lub do UE. Uzupełniają one unijną dyrektywę o praniu brudnych pieniędzy, która umożliwia monitorowanie transakcji dokonywanych przez instytucje kredytowe i finansowe. rgany celne wszystkich państw UE, na podstawie nowych przepisów, mogą zatrzymywać nie zgłoszone środki pieniężne oraz podejmować działania przeciwko osobom, które nie zgłoszą gotówki w kwocie 10.000 EUR lub wyższej.

Państwa członkowskie zobowiązane są do gromadzenia informacji zebranych w złożonych deklaracjach oraz będących wynikiem przeprowadzonych kontroli i udostępniać je organom zajmującym się zwalczaniem przepływu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. W przypadku zaistnienia dowodów na przewóz gotówki dla celów prania brudnych pieniędzy lub finansowania terroryzmu, Państwa członkowskie mogą wymieniać się takimi informacjami.

Wprowadzane przepisy nie zmieniają dotychczas obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązku zgłaszania przy przekraczaniu granicy gotówki w kwocie równej lub przekraczającej 10.000 EUR. Warto jednak, aby polscy obywatele pamiętali o jednolitym obowiązku dokonania takiego zgłoszenia na terytorium wszystkich państw UE.



Ambasada w Dublinie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |