| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 21:47

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 paź 2005, o 04:32 
Witam serdecznie.

Potrzebuje rady od bardziej wtajemniczonych. Mam pewien problem moze jeszcze nie wielki, ale kto wie. Przejde do tematu.

W Angli pracuje od ponad roku pierwsze 6 miesiecy byla to praca tymczasowa, konkretnie pracowalem dzieki agencji pracy. W maju tego roku pracuje juz na stale.

Rozliczylem sie za tamten rok, lecz tylko z pracy w Polsce. Za okres przeracowany dla agencji pracy nic niewspomnialem w rozliczeniu, prawda jest taka ze niewiedzialem, ze trzeba co kolwiek podawac, teraz to wiem.:cry:


Moje pytanie tyczy sie teraz konkretnie tego roku, czym mam sie rozliczyc z tej pracy tymczsowej czy tylko podac informacje ze pracuje w Anglii od maja na stale.

Moze jest mozliwosc zalatwieniea tego typu sprawy bez zadnych konsekfencji.:(

Serdecznie dziekuje za wszelkie informacjie i podpowiedzi.

Pozdrawiam.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 30 paź 2005, o 14:36 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Dany widzę że problemy podatkowe nie dają ci spać... :lol:
Temat również był wałkowany setki razy, to czy praciowałeś dla agencji nie ma żadnego znaczenia, ważne jest to

gdzie masz swoje główne miejsce zamieszkania:

jeżeli w Polsce - rozliczasz sie tam, podając także zarobki z Anglii
jeżeli w Anglii - oczywiście nie musisz rozliczać się w Polsce

I teraz najtrudniejsze: gdzie mam miejsce zamieszkania? Nie ma żadnego dokumentu na to (nie jest nim, wbrem temu co wszyscy mówią, rejestracja wrs, numer ni, ani nawet tzw. rezydencja). Sam ustalasz, gdzie masz główne miejsce zamieszkania. Jeżeli w PL zostawiłeś żonę/dziewczynę, dzieci, mieszkanie, majątek, jeżeli masz zamiar tam niedługo wrócić - mieszkasz w Polsce. W przeciwnym wypadku - w Anglii. Simple as that.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 30 paź 2005, o 15:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
v-tec pisze:
. Jeżeli w PL zostawiłeś żonę/dziewczynę, dzieci, mieszkanie, majątek, jeżeli masz zamiar tam niedługo wrócić - mieszkasz w Polsce. W przeciwnym wypadku - w Anglii. Simple as that.
dziewczyna sie nie zalicza -zona/ maz,dzieci tak


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 30 paź 2005, o 17:19 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 19 maja 2005, o 20:59
Posty: 67
Lokalizacja: Manchester
Eliss pisze:
[dziewczyna sie nie zalicza ...


skoro ma tam dziewczyne to pewnie bedzie chcial wrocic ;-) Nawet jezli bedzie ja chcial zabrac do UK ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 31 paź 2005, o 09:37 
Dzieki wielkie za odpowiedzi,

Dzieci nie mam a po dziewczyne juz bylem. Czyli nawet wyjazd tygodniowy do Polski juz zle wrozy.

A np. wyjazd do rodziny "rodzicow" w odwiedziny.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 31 paź 2005, o 10:42 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Oczywiście kol. HAkier doprowadził sprawę do absurdu... Możesz wyjeżdżać do Polski kiedy chcesz, Anglia to nie więzienie :)
Wyjazdy nie przeszkadzają w uznaniu, że na stałe zamieszkujesz w UK, jeżeli wyjeżdżasz z Anglii na jakiś czas do Polski, a nie odwrotnie.

I dlaczego piszesz o rodzicach w cudzysłowie :?: :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 31 paź 2005, o 20:07 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 19 maja 2005, o 20:59
Posty: 67
Lokalizacja: Manchester
Czasmi zdrowo jest sie posmiac ;-)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |