| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 7 maja 2024, o 19:40

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 8 wrz 2006, o 13:09 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 7 wrz 2006, o 14:14
Posty: 1
Witam,
Przedstawie najpierw krotko moja sytuacje, ale od razu zniechecam do czytania wszystkich, ktorzy uwazaja, ze zamiast pracowac chce zyc na benefitach i ze generalnie za granica nic sie Polakom nie nalezy.
Otoz pracowalam w Londynie przez ponad 2 lata, zwolnilam sie ostatniego kwietnia tego roku. Potem przeprowadzilismy sie blizej pracy meza i zaczelam chodzic do szkoly, zrobilam kilka kursow zeby znalezc lepsza prace. Dostalam certyfikaty ich ukonczenia ale okazalo sie, ze jestem w ciazy. Bardzo bardzo sie cieszymy, ale krzyzuje to troche moje plany co do pracy. Teraz jestem w 10 tygodniu i nie bardzo moge cos znalezc, nawet tymczasowo.
Ktos podpowiedzial mi, ze moglabym zarejestrowac sie jako self employed i oplacac te 2,5 funta tygodniowo, nawet do 3 miesiecy wstecz. Ale jak wyglada taka fikcyjna firma w praktyce. I czy faktycznie to zadziala.
Zgodnie z tym co znalazlam na stronach Inland Revenue musze miec przepracowane 26 tygodni w okresie 66 tygodni przed dniem porodu, zeby przynajmiej dostac Maternity Allowance. W tym terminie miesci mi sie 16 tygodni z poprzedniego miejsca pracy. Chcialabym bardzo znalezc prace jako zwykly employee i dorobic przynajmniej to minimalna ilosc tygodni a najchetneij dluzej. Ale jesli mi sie nie uda to prosze doradzcie jak wyglada sprawa z tym self employed i czy moge tak sobie rozpoczac a zaraz potem zakonczyc samozatrudnienie bez zadnego dochodu itd. Dziwne to dla mnie i za bardzo sie nie nie orientuje, a lekko nam nie jest juz teraz.
A duga rzecz, to jezeli ja nic nie wskuram, to czy moj maz ma prawo i do jakich swiadczen.
Pomocnym bardzo dziekuje


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 8 wrz 2006, o 20:51 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 mar 2006, o 22:42
Posty: 180
Lokalizacja: Cambs
cześć, przeczytaj artykuł http://www.gbritain.net/articles.php?id=107 , może coś Ci pomoże
pozdrawiam
Kacper


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, o 22:37 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
w artykule jest mala niescislosc--- nie mozna pobierac tax credit i housing benefit razem,,, benefity sie wykluczaja nawzajem


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 lut 2009, o 10:28 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 lut 2009, o 10:22
Posty: 1
Z tego co czytam tu i tam nie wyglada to bajecznie...
Jestem samozatrudniona od 28 wrzesnia 2008+ 3 miesiace okresu probnego u 'normalnego' pracodawcy od 15pazdziernika'08, obcenie na etacie.

czy ktos sie orientuje jak naprawde sie wylicza i od kiedy przysluguje maciezynskie?
z tego co czytam na roznych forach
wynika, ze jak teraz zajde w ciaze to mam pozamiatane?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 lut 2009, o 00:04 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jezeli jestes self employed to byc moze bedzie Ci przyslugiwalo MATERNITY ALLOWANCE

Warunki:
- Jesteś samozatrudniona (self-employed) i regularnie płacisz składki na ubezpieczenie klasy II (Class II National Insurance Contribution - NICs) lub posiadasz zaświadczenie o zwolnieniu z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie z powodu niskich dochodów czyli tzw. Small Earnings Exception Certificate
- w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu przepracowałaś co najmniej 26 tygodni
- przez 13 tygodni z 66 tygodni poprzedzających datę porodu zarabiałaś co najmniej ?30

Maternity Allowance będziesz otrzymywać przez okres 39 tygodni w wysokosci ?117.18 tygodniowo lub 90% tygodniowych zarobków (przed opodatkowaniem) - otrzymasz tą stawkę, która będzie niższa.
możesz zacząć otrzymywać MA na 11 tygodni poprzedzających tydzień, w którym dziecko ma sie urodzić. Najpóźniej MA możesz zacząć otrzymywać następnego dnia po urodzeniu dziecka. Jeśli dziecko urodzi się wcześniej niż 11 tygodni przed właściwym terminem, MA będzie wypłacane od następnego dnia po urodzenia dziecka. Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania MA, The Social Security w Job Centre Plus sprawdzi czy przysługuje Ci Incapacity Benefit.


Wiecej znajdziesz tu http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018869


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |