| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 24 kwie 2024, o 10:21

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 14 lip 2007, o 23:31 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2007, o 23:20
Posty: 9
Lokalizacja: WORTHING
witam!ale sie ciesze ze czasami nie moge spac i buszuje po necie.Dokladnie dwa tygodnie temu wzielam slub, moj maz jest anglikiem i od dluzszego czasu staralismy sie dowiedziec o brytyjskim paszporcie dla mnie. tak wiec z tego co tu przeczytalam jesli moj maz jest anglikiem moge sie starac o brytyjskie obywatelstwo po trzech latach bycia w anglii?to by bylo super.mamy jeszcze jedno wazne pytanie i nie wiemy do kogo sie z tym zwrocic. Otoz mam coreczke 7 lat, z poprzedniego 2drastycznego 2zwiazku ojciec sie nia nie interesuje a i ona nie chce o nim slyszec(bardzo dluga i niemila historia :( ) chcielibysmy odebtrac mu prawa rodzicielski by moj maz mogl ja adoptowac. gdzie moge sie nieco dowiedziec na ten temat, to dla nas bardzo wazne.dziekujemy za wszelka pomoc.pozdrawiamy!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 15 lip 2007, o 10:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Taj po trzech latach zwiazku mozesz starac sie o obywatelstwo .

Co do Twojego pytania to jezeli ojciec dziecka zeczywiscie nia sie nie interesuje to powinnas zlozyc wniosek do sadu rodzinnego o pozbawienie go praw rodzicielskich (w Polsce) Po wyroku sadu dopiero obecny maz moze rozpoczac adopcje.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 15 lip 2007, o 16:32 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 lis 2005, o 15:38
Posty: 368
Lokalizacja: UK
A dlaczego adopcje?
Czy dlatego ze jest anglikiem?
Po pozbawieniu prawa rodzicielskich ojca biologicznego dziecko zostaje przysposobione przez meza matki jesli on wyraza taka chec.
Ta sprawa rowniez odbywa sie w sadzie.
Nastepnie dziecko dostaje nowy numer pesel i nazwisko nowego ojca-tak jakby zmienialo tozsamosc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 lip 2007, o 08:26 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Adopcja = Przysposobienie

"Adoptować dziecko" (prawnie: "przysposobić dziecko") znaczy przyjąć je do swojej rodziny na stałe - ze wszystkimi prawami dziecka rodzonego.

Wiec to chyba zadna roznica :wink: jezeli chodzi o nazwe
...........................


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 sie 2007, o 21:20 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2007, o 23:20
Posty: 9
Lokalizacja: WORTHING
A dlaczego adopcja?czy dlatego ze jest anglikiem?-nie , dlatego ze jest dobrym czlowiekiem :roll:
Elliss-dziekuje za porade i wsparcie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
Post: 1 wrz 2010, o 19:53 
Eliss pisze:
Taj po trzech latach zwiazku mozesz starac sie o obywatelstwo .

Co do Twojego pytania to jezeli ojciec dziecka zeczywiscie nia sie nie interesuje to powinnas zlozyc wniosek do sadu rodzinnego o pozbawienie go praw rodzicielskich (w Polsce) Po wyroku sadu dopiero obecny maz moze rozpoczac adopcje.


Witam, przepraszam bardzo ale tu jest jeden błąd ponieważ jeśli ta pani mieszka wraz z dzieckiem w uk to nie może złożyć do sądu w polsce wniosku o pozbawienie praw ponieważ juryzdykcje posiada sąd w uk ze względu na pobyt dziecka tutaj więc w polsce sąd poprostu odrzuci wniosek więc radzę iść do szkockiego prawnika i kierować się prawem miedzynarodowym ( unijnym) oni resztę załatwią i skierują sprawę do sadu pozdrawiam


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 wrz 2010, o 20:49 
Witam wszystkich.
Zaintrygowala mnie ostatnia odpowiedz odnosnie odebrania praw ojcu.
Jestem w podobnej sytuacji odnosnie odebrania praw ojcu mojej 15 letniej corki z ta roznica ze obie mieszkamy w UK ale ja jestem sama.
Zlozylam juz pozew do sadu rodzinnego w Polsce gdzie jestem zameldowana i czekam na termin rozprawy .Czyzby na darmo?
Bede wdzieczna za wszelkie info /
Dziekuje


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |