| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 7 maja 2024, o 15:46

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 6 mar 2009, o 23:02 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 6 mar 2009, o 22:20
Posty: 1
WITAM.wraz z moją kobietą zdecydowaliśmy,że dziecko które ma przyjśc na świat,urodzi się w Polsce..."to Wasza decyzja gdzie będzie dziecko rodzone" takie słowa usłyszałem od managera na mojej zmianie(kiedy chciałem leciec na poród)... i z tego tytułu żaden urlop Ci nieprzysługuje... Ok!!! z tym się pogodziłem chcąc podjąc na tą okazję urlop bezpłatny w wymiarze 2 dni i dołączyc je do tzn.lieu days, które miałem z zeszłego roku.Dawało by mi to tydzień wolnego,co w zupełności wystarczyło by na przelot i załatwienie sprawy oraz spędzenie chociaż kilku chwil z nowonarodzonym dzieckiem.dodac muszę,że o tej sprawie była prowadzona rozmowa dużo wcześniej z przełożonymi.wszyscy wiedzieli,że zalezy mi na tym wyjeździe.oczywiście nie było problemu.nadmienię,że urlopy bezpłatne zostały w międzyczasie wstrzymane(tylko na dystrybucji,gdzie pracuję,bo reszta zakładu mogła nadal taki urlop otrzymac))niestety...dokładnie w dniu kiedy odbywał się poród w Polsce,odmówiono mi właśnie tych 2 dni bezpłatnego tłumacząc,iż wiedziałem dokładnie kiedy jest planowany poród,więc na ten czas powinienem sobie zarezerwowac swój urlop wypoczynkowy,który to wykorzystałem na święta Bożego Narodzenia po 2 latach nieobecności i wyrzeczeń na rzecz firmy.Cóż...pojechałem chociaż na te 3 dni.czy warto było???pewnie,że tak.Ale czy firma postąpiła zgodnie,czy w takich wypadkach nie ma żadnych odstępstw???przecież narodziny dziecka to sytuacja wyjątkowa zarówno dla matki w szpitalu jak i ojca za granicą.jeżeli ktoś się orientuje...prosze o pomoc i wyjaśnienie również na adres:human@69o2.pl dziękuję...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 7 mar 2009, o 00:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
moze mogles sie starac o STATUTORY PATERNITY PAY (SPP) tzw. taciezynskie

Jeśłi Twoja partnerka spodziewa się dziecka lub jeśli będziesz współodpowiedzialny za wychowanie dziecka, przysługuje Ci prawo do płatnego urlopu ojcowskiego (pod warunkiem że spełniasz odpowiednie wymagania).

Aby przysługiwały Ci urlop i wypłata z racji ojcowstwa, musisz być pracownikiem (employee). Jeśli jesteś robotnikiem (worker), nie przysługuje Ci urlop, ale może przysługiwać płaca. Jeśli nie wiesz, czy jesteś pracownikiem (employee) czy robotnikiem (worker),

- Jesteś robotnikiem (worker), pracownikiem (employee) czy pracujesz na własny rachunek (self-employed)?

Możesz udać się na ustawowy urlop ojcowski jeśli:

- jesteś pracownikiem (employee) z umową o pracę (większość pracowników szeregowych i podwykonawców nie ma prawa do płatnego urlopu ojcowskiego)
- jesteś ojcem biologicznym dziecka, lub ojcem czy też partnerem matki dziecka (włączając związki homoseksualne)
- pracujesz dla tego samego pracodawcy od co najmniej 2 tygodni przed rozpoczęciem 15 tygodnia poprzedzającego tydzień, w którym ma urodzić się dziecko
- będziesz w pełni zaangażowany w wychowywanie dziecka i chcesz wykorzystać urlop na pomaganie matce opiekować się dzieckiem a urlop ten jest płatny jeśli:
- zarabiasz co najmniej najniższą krajową (LEL) i płacisz składki na ubezpieczenie społeczne



Wiecej dowiesz sie tu http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018750


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |