| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 09:37

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Post: 12 lis 2009, o 21:00 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 12 lis 2009, o 20:54
Posty: 1
hm witam. pod koniec czerwca przeprowadzam się do londynu, bo mój tata tam mieszka, no i postanowiliśmy, że tak będzie dla wszystkich lepiej. zastanawiałam się tylko czy trzeba mieć zdane gcse żeby isć do college'u? bo troszkę mi się nie uśmiecha cofać się w edukacji, kiedy skończę już pierwszą liceum.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 2 kwie 2010, o 22:44 
Mam pytanie, może ktoś będzie umiał mi pomóc. Zdaję za miesiąc maturę w Polsce, chciałabym się przeprowadzić później do taty, do Londynu i kontynuować naukę na Uniwersytecie. Mam zamiar skorzystać z gap year ;] żeby się do tego przygotować. Zastanawiam się czy jest sens przystąpić do egzaminów tutejszych, ponieważ przeliczniki są niekorzystne z naszej matury bardzo. Czy są jakieś roczne kursy przygotowujące do A levels? Czy mogę to w ogóle zdawać bez wszystkich poprzednich angielskich egzaminów? Wiem, że można zdać A levels odpłatnie, bez chodzenia do szkoły, nawet w Polsce, ale to mnie nie interesuje. Angielski jest moim drugim językiem "domowym". Gdyby mi ktoś podał linki do jakiś random państwowych szkół przygotowujących do tych egzaminów to byłabym strasznie wdzięczna, bo cięzko jest coś znaleźć nie znając żadnych nazw szkół. Wyskakują same prywatne i wyższe szkoły.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 kwie 2011, o 12:13 
Mam 15 lat. Dopiero w tym roku na stałe wyjeżdżam do Londynu. Jedynym bezplatnym collegem jaki udało mi się znajeźć jest Southfields Community College. Jest om połozony w południowo-zachodniej części Londynu. Żeby się tam dostać wystarczy paszport i polskie obywatelstwo :wink: . Jest tam pierwszy rok wstępny dla tzw. other seas students, którzy, jak nazwa wskazuje, nie pochodzą z Anglii i nie umieją dobrze porozumiewać się po angielsku. Klasa taka jest podzielona na różne poziomy zaawansowania językowego. mam nadzieje, że zostanę przyjęta.
Chodzi do tej szkoły dość dużo polaków (nawet vice-dyrektorka jest pochodzenia polskiego).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 maja 2011, o 11:12 
Gość pisze:
Nie chcę zaśmiecać nowym tematem więc się dopisze tutaj ;).
Macie jakieś info na temat szkół średnich w londynie ? Tych nie płatnych oczywiście ;).
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby się dostać do takiej szkoły i na jakim stopniu trzeba znać język ? Jakieś potwierdzenie papierkiem - IELTS itp ??
-----------
Lepiej iść na darmowy kurs języka czy wykombinować te -+ 40GBP na tydzień i iść do jakiejś szkoły językowej ?
Jakie szkoły językowe polecacie i jaki kurs najlepiej skończyć ? ( byle nie trwał dłużej niż 10 miesięcy, max rok ).

Dodam tylko, że mój angielski jest na poziomie podstawowym+ ;), dogadać się ogólnie dogadam w miare dobrze ale boje się, że jak pójde na lekcje to nic nie zrozumiem - w szkole średniej są wyrażenia przedmiotowe, bardziej zaawansowane...

Z góry dziękuję.


:D :D :D :D :D

Co do szkol ogolnie nie platnych nie mam za duzej orientacji heh ale szukaj pod angielskimi haslami: college for free in London. Najlepiej na www.google.co.uk
Ja musialam zdawac IELTS test, po to zeby dostac sie do collegu. Co najlepsze kazda uczelnia ma jakis level ktory trzeba przekroczyc. Np. musisz zdobyc 6.0 albo wyzej. Fakt niektore uczelnie tego nie wymagaja... ale jak dla mnie ciesze sie ze musialam zrobic ten test. Kolejna rzecza jest taka, (kieruje to do tych ktorzy jada na stale) po co wam polska uczelnia?? skoro jedziecie do Anglii to nie wybierajcie polskich uczelni, macie sie uczyc jezyka a najlepszym sposobem na to jest uczeszczanie do anglojezycznej szkoly. Ja mam o tyle dobrze ze w mojej szkole nie ma nawet ani jednego polaka/polki. Wiec rozmawiam non-stop po angielsku. Ahh, i na poczatku radze kazdemu jesli jego jezyk jest slaby, isc do szkoly jezykowej. To najlepsze wyjscie zeby poprawic ten jezyk i zaklimatyzowac sie tutaj.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 wrz 2011, o 14:00 
Pracuję jako nauczyciel w szkołach angielskich od 2006. Większość z nich zwłaszcza te tzw 'comprehensive' jest na porażającym poziomie. Trzeba mieć naprawdę szczęście żeby trafić na dobrą. Od września zacząłem pracę w Skeggness Grammar School. Jest to szkoła państwowa z internatem dla młodzieży 11-18 lat. Szkoła jest selektywna trzeba mieć w miarę dobrze opanowany angielski i prezentować odpowiedi poziom w nauce. Szkoła się rozwija i jest w stanie przyjąć więcej uczniów, w internacie jest w tej chwili 6 miejsc wolnych a planowana jest budowa następnego.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę odwiedzić stronę internetową szkoły http://www.skegnessgrammar.lincs.sch.uk/. Jeśli ktoś chciałby napisać lub porozmawiać po Polsku to służę pomocą. Mój kontakt t.jadczak@skegnessgrammar.lincs.sch.uk, 07534411835


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 1 cze 2013, o 17:20 
strona liceum http://www.europejskie.edu.pl


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 mar 2014, o 14:30 
Widzę tutaj wiele zagubionych osób, które nie wiedzą jak radzić sobie z wyjazdem do Anglii, aplikacjami do szkół.
Mieszkam w Anglii i obecnie studiuję w Londynie. Założyłam bloga na temat szkół, wszysto co powinniście wiedzieć o aplikacjach do college'ów, itp. Blog będzie posiadał jeszcze wiele tematów, chociaż na razie jest nowy. Zachęcam do odwiedzin. Możecie się również skontaktować ze mną prywatnie, na mój email: juliasko@hotmail.co.uk
Nie chcę spamować ale ten blog może naprawdę wielu pomóc.

angielskibajzel[.]wordpress[.]com

Pozdrawiam
Julia


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |