| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 18:11

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 sty 2010, o 18:36 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Co może od dzieci zależeć , przychodzi nowy do szkoły ani me ani be i na przerwie jest grupa dwudziestu Polaków to na pewno poleci zawierać znajomości z Anglikami. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 20 sty 2010, o 18:44 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
No....akurat ni o tym chyba mowimy :lol: wczesniej pisales cos o cofaniu sie :lol: wiec powiedz mi co znajomosci z innymi polskimi dziecmi maja wspolnego z nauka ??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 sty 2010, o 22:32 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 sty 2010, o 22:18
Posty: 19
Hmmm też się zamotałam ...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 sty 2010, o 23:51 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Już pisze łaskawe Panie. Jeśli nowe dziecko przejdzie do szkoły w której jest grupa Polaków to chyba nie podlega dyskusji ze każdą wolną chwilę spędzać bedzie z polskojęzyczną grupą dzieci, co nie za bardzo pomoże mu w nauce języka.
Jeśli dasz go do szkoły gdzie nie będzie Polaków to siłą rzeczy bedzie również na przerwach musiało mówić po angielsku. Druga sprawa w szkole gdzie jest duża polska grupa tworzą sie wręcz obozy "my" i "oni" natomiast tam gdzie dziecko stanowi jednostkę bedzie obiektem szczerego zainteresowania rówieśników którzy będą chcieli wiedzieć wszystko i szybko znajdzie kolegów. O szybkości przyswajania języka nie wspomnę.
Piszę to z doświadczenia bo obserwowałem zachowania moich dzieci i czasem wkurza mnie dom pełen dzieciaków które sie wloką za moim synem
który ma jakiś magnetyzm :wink: /to po ojcu/
Zadziwiające było jak te dzieci wypytywały syna o Polskę chcąc nawet kupować buty bo takie inne :lol: tego sie nie da opowiedzieć.Syn zaczyna o dziewiątej a pędzi na ósmą, przerwa godzinna a czestokroć po lekcjach wlecze grupę kolegów do pokoju, to samo w weekendy. Cały czas z Walijczykami.Postęp w nauce języka jest nieiwarygodny.
Jest prawdą ze jesli dziecko było "cielakiem" w Polsce tutaj także będzie no ale na to nie ma już rady , ponoć samo przejdzie. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 sty 2010, o 09:00 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 sty 2010, o 22:18
Posty: 19
Może i masz częściowo rację, ale ja bym wolała żeby córka miała w klasie koleżankę-Polkę, wiem że byłoby jej raźniej i łatwiej, oczywiście kontakt z małymi Anglikami = błyskawiczna nauka języka, o to przecież też chodzi, hmmm chyba najlepiej wypośrodkować to wszystko...
Łatwo się mówi, a wszystko i tak wyjdzie "w praniu" :D
Jak na razie mam mętlik w głowie, nie wiem już jaka w końcu ma być ta szkoła, katolicka... czy nie... ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 sty 2010, o 14:26 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
zacny - jak zwykle uogolniasz. Jak pisalam wczesniej moje dzieci chodza do katolickiej szkoly ( od dawna zreszta ) Rozpoczynaja zajecia przed 9 a cora tez w szkole siedzi juz o 8 - wiekszosc wolnego czasu w szkole poswieca na udzielaniu korepetycje wlasnie nowo przybylym dzieciom z Polski, ktore nie znaja jezyka. Pomaga im rozwiazywac problemy szkole, ktore zawsze sa na poczatku tlumaczy im co maja zrobic na zadanie domowe bo nie zawsze sa w stanie zrozumiec co mialy zrobic. Przylacze sie oczywiscie do Twojej opini, ze takie dzieci dluzej ucza sie jezyka ale jak napisalam wyzej wszystko zalezy od dzieci - jezeli maja lenia i nie chce im sie uczyc to beda zerowac na tych co juz mowia :lol: aby ich zmusic do zmian i nauki nalezy ich izolowac od polskich dzieci ?? Pomimo tego moja corka nasiadowki domowe ma tylko z angielskojezycznymi dziecmi - nie wybiera ona sobie przyjaciol ze wzgledu na jezyk, kolor skory czy przynaleznosc klasowa - przyjaciela nie znajdziesz w jeden dzien. Nigdy nie pozwolilabym aby moj dom i moje dzieci staly sie ciekawostka, czy atrakcja turystyczna.

Magdzia - sama musisz zdecydowac gdzie chcesz poslac swoje dziecko.
W szkole katolickiej masz dzieci tego samego wyznania jak w innych szkolach religijnych. Wszystko to tez zalezy od miejsca ja pisze na bazie doswiadczen - Londyn . duze miasto w niekatolickich szkolach masz cala zbieranine od Islamu po Ateistow jak poszukasz po necie to zobaczysz co dzieje sie w takich szkolach.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 sty 2010, o 18:32 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Ja tylko opisałem moje doświadczenia za szkołami bo miałem dzieci w obydwu.Nie musisz od razu pisać Zacny z małej litery :|
Jeszcze tylko jedna uwaga na koniec prztyłaczajaca większość dzieci w moim miasteczku chodzi do szkół katolickich , taka była decyzja rodziców , rozumiem ze chcą wychować dzieci po katolicku.
Jestem wierzący i chodzę do kościoła co niedzielę a są tylko dwie msze ale widzę może czworo ludzi których mogę podejrzewać ze mają dzieci w wieku szkolnym.............


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |