| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 kwie 2024, o 10:31

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 lut 2010, o 20:48 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 28 lut 2010, o 20:40
Posty: 1
Hej,

Nie wiedziałem czy ten temat będzie pasował bardziej do tego działu, czy do "pracy". Chodzę do 2. klasy liceum i myślę o studiach w Anglii. Poczytałem trochę w internecie i znalazłem, że przeciętne koszty utrzymania (bez czesnego) to ~6000 funtów rocznie. Nie mam tyle pieniędzy i stąd moje pytanie do Was: Czy istnieje jakaś możliwość pokrycia (częściowego) kosztów życia w Anglii? Wiem, że istnieje pożyczka na pokrycie czesnego, ale chodzi mi o życie. To pierwsze i dość ważne pytanie.

Drugie jest takie - na jakie zarobki mógłbym liczyć znajdując sobie jakąś pracę na pełny etat w wakacje w Anglii, a na jaką pracując mniej podczas roku akademickiego.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 6 mar 2010, o 15:57 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
aby dostac kredyt studencki musisz byc chociazby rezydentem tego kraju


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 mar 2010, o 10:57 
Hej, jestem na 3 roku international business na aston uni w birmingham. Zeby dostac tuition fee loan (pozyczke na czesne) nie trzeba by rezydentem. Kazdy ubiegajacy sie o nia obywatel EU ja dostanie (potrzebujesz wypelic jedna z form EU10N dostepna pod - ta ktora Ci podaje jest na przeszly rok akademicki) http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... G_10035219
W Twoim wypadku bylaby to forma EU11N jako ze poszlabys na studia w 2011.
Jesli chodzi o koszty zycia to sa one wysokie, nie da sie tego ukryc. W birmingham pokoj w akademiku na campusie kosztuje w tym roku 70-110 funtow na tydzien. istnieja jednak tez tansze opcje, np. szukasz sama pokoju (np. przez internet) lub mieszkania czy domu do wynajmu ze znajomymi (wtedy wychodzi to ok. 50 na tydzien jak dobrze trafisz) ta druga opcja jest warta polecenia po 1. roku studiow, jak juz wiesz z kim chcesz mieszkac.
Swoje studia finasuje z pracy part-time no i orpocz tego mialam troche oszczednosci przey pierwsze 1,5 roku (pracowalam przez 1,5 roku w anglii zanim poszlam na studia).
Jesli chodzi o zarobki, to minimalna stawka za godzine jest ok. 6 funtow na godzine. Jesli pracujesz fulll-time (40 h tyg.) dostaniesz ok. 200 na reke.
Ja pracujac na 1 i 2 roku part-time jako kelnerka dostawalam 90-120 funtow tygodniowo. pracowalam w weekendy lub popoludniami, ok 20h tygodniowo. starczalo mniej wiecej na czynsz i jedzenie :)
Jesli chodzi o pomoce naukowe typu podreczniki, to na po pierwszym roku po prostu zrezygnowalam z kupowania ich, jakos ze mozesz je po prostu wypozyczyc z biblioteki uniwersyteckiej.
Koszty zycie zaleza tez oczywiscie od miasta. Londyn bedzie na pewno duzo drozszy.
Zastanwialas sie juz gdzie ewentualnie chcialabys studiowac?
Podrawiam


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 sty 2011, o 01:51 
Hej! Studiuje Hospitality Management w Huddersfield. Chcialam sie ubiegac o tzw. bursary. Czyli ok 500funtow platne 2 ratach jako dofinansowania, gdyz nie moge sie starac o Maintenance Grant (nie zyje tu od 3 lat zeby to otrzymac). Jednak staff z uniwerku robi mi wielki problem. Poczawszy od tego ze 2 razy dali mi zly adres e-mailowy do osoby ktora sie tym zajmuje, przez zle informacje jak to zalatwic (tzn. jedna babka twierdzila ze to student finance przyznaje heheh dobre! a przeciez to "prezent od uniwerku"). Stanelam na tym, ze potrzebna jest E11N form. Nie moge w zaden sposob tego znalezc w internecie, dzwonilam do european team w SF i tez zostalam odeslana z kwitkiem. Serio...nie mam juz sily walczyc a kasa by sie przydala :( Czekam na porady jak to zalatwic. pozdrawiam!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 sty 2011, o 01:56 
Stella_1808 pisze:
Hej! Studiuje Hospitality Management w Huddersfield. Chcialam sie ubiegac o tzw. bursary. Czyli ok 500funtow platne 2 ratach jako dofinansowania, gdyz nie moge sie starac o Maintenance Grant (nie zyje tu od 3 lat zeby to otrzymac). Jednak staff z uniwerku robi mi wielki problem. Poczawszy od tego ze 2 razy dali mi zly adres e-mailowy do osoby ktora sie tym zajmuje, przez zle informacje jak to zalatwic (tzn. jedna babka twierdzila ze to student finance przyznaje heheh dobre! a przeciez to "prezent od uniwerku"). Stanelam na tym, ze potrzebna jest EU11N form. Nie moge w zaden sposob tego znalezc w internecie, dzwonilam do european team w SF i tez zostalam odeslana z kwitkiem. Serio...nie mam juz sily walczyc a kasa by sie przydala :( Czekam na porady jak to zalatwic. pozdrawiam!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 8 sty 2011, o 23:58 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Info: http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... /DG_171557

... jak aplikowac: http://www.studentfinance.direct.gov.uk ... ema=PORTAL


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |