| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 12 maja 2024, o 21:26

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 kwie 2009, o 17:58 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 kwie 2009, o 17:43
Posty: 1
Witam,

szukam info choc to b nietypowa sytuacja.

Mialam dzis wypadek (niezbyt powazny ale samochod mocno porysowany i w jednym miejscu wgnieciony). Wypadek nie z mojej winy, jechalam b waska polna droga (taka z passing places do wymijania), jechalam wolno i ostroznie ale facet z naprzeciwka wyskoczyl b szybo i choc sie przytulilam na lewo do drzew najdalej jak sie dalo i tak mnie mocno porysowal.

Samochod dziele z bratem i dzielimy sie kosztami - ostatnio ja za wszystko placilam i on mial ubezpieczyc auto i TWIERDZIL ZE TO ZROBIL. Nie przeszlo mi nawet przez mysl ze moglby tego nie zrobic.
Ale nie zrobil!
Zadzwonilam do niego z miejsca wypadku i zapytalam o naszego ubezpieczyciela i mina mi zrzedla jak usyszalam ze nie mamy. Totalny debil, wiem ale zostawmy to na boku bo wazniejsze co teraz zrobic.

Niestety koles ktory prowadzil jechal autem firmowym i to firmy ktora zajmuje sie wynajmowaniem aut wiec raczej na pewno beda chcieli isc przez ubezpieczenie. Inaczej bym po prostu powiedziala zeby mi dali na uzywane czesci i tyle.
W jego aucie bylo 3 swiadkow - 2 czarnoskorych (w tym kierowca) i jeden Polak. Ten Polak podszedl do mnie dal mi nr tel i swoje nazwisko i powiedzial ze mam sie nie martwic bo on powie w firmie ze to byla wina tamtego (zreszta byla).

Zdaje sobie sprawe ze jesli sie wmiesza w to policja to dostane mandat i 6 punktow a auto zostanie odholowane i ze sprawa jest powazna.

Ta firma zapewne zadzwoni w poniedzialek z zapytaniem o mojego ubezpieczyciela. Nie wiem co zrobic.

Prosze nie oceniac tej sytuacji. Jesli ktos slyszal jednak o takim przypadku i ma do zaoferowania jakas sensowna rade bede wdzieczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 19 kwie 2009, o 00:16 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Bez waznego ubezpieczenia nie masz prawa wyjechac na droge pojazdem. Wszystko zalezy od tego czy byla policja - jezeli nie to rozejdzie sie po kosciach. Jednak jezeli wg. ciebie sprawca uwaz, ze nie bylo tam jego winy to zacznie sie cyrk


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 kwie 2009, o 19:23 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Ja na Twoim miejscu skontaktowałbym się z tym polakiem skoro masz namiary i rozmawiał z nim tak by przedstawił w firmie sytuację w ten sposób
że czarnuch potrącił głupią polkę a ta na pewno nie będzie dochodzić swoich racji, bo nie umie słowa po angielsku.
Chodzi o to zeby firma uznała ukręcenie łba sprawie jako zysk, choć jesli jest to firma z wynajmem aut to mają bogate opcje ubezpieczenia i może ich to nie ruszać.Jesli rozpoczną procedurę to bez Twoich informacji sami znajdą że jechałaś na dziko i masz poważnie mokro.
Oczywiście przepraszam Cie za zawarte w mojej radzie okreslenia ....choć nie do końca.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 kwie 2009, o 13:51 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 21 kwie 2009, o 13:42
Posty: 2
witam wszystkich.pare tygodni temu mielismy stluczke z angielskim samochodem.moze opisze cala sytuacje.ja i moja kolezanka kupilismy w szkocji auto.jest ubezpieczone na mnie i wszystkie oplaty tez sa na mnie.pewnego dnia po zakonczeniu pracy dalem jej kluczyki do auta i nieumyslnie uderzyla w inny samochod.na parkingu pod praca.spanikowala i wlaczyla wsteczny:)szkody w drugim aucie nie sa powazne, kilka rys, zadnych wgniecen.ale problem jest w tym ze ona nie ma prawa jazdy a auto jest ubezpieczone na mnie.dogadalismy sie juz z tymi ludzmi ze zaplacimy za szkody z wlasnej kieszeni i oni sie na to zgodzili.problem jest z policja.prawdopodobnie czeka nas sad.ja mam 2 zarzuty i ona takze dwa.czego mozemy sie spodziewac w sadzie, jakich kosztow, jakich kar?prosze o nie komentowanie sytuacji.to bylo glupie z naszej strony.wiem.prosze o pomoc moze ktos byl w podobnej sytuaci.bylbym wdzieczny za jakal kolwiek pomoc.pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 kwie 2009, o 18:21 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Plaga jakaś czy co?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 kwie 2009, o 18:33 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
To juz zalezy od sadu i wszystkich okolicznosci. Napewno bedzie grzywna wysokosc tez zalezna jest od sadu - do 5 tysiecy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 kwie 2009, o 22:30 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Kolezanka miala dosc powazny wypadek w grudniu. Dostala 8 puntow karnych i 300 funtow kary. Jechala bez ubezpieczenia.
Wszystko zalezy od sytuacji i tego czy macie jakas "kryminalna" przeszlosc.
Piszesz, ze macie po dwa zarzuty... mozna wiedziec jakie?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |