| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 kwie 2024, o 01:01

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 7 maja 2010, o 13:13 
Witam wszystkich na wstępie.
Przedstawię sprawę problemu mojego znajomego z zakupionym w Polsce pojazdem sprowadzonym z UK.
Otóż kupił on 31.01.2010 samochód niezarejestrowany jeszcze w PL, sprowadzony z UK przez swojego sasiada, którego nazwijmy sprowadzajacym.
Opłata w UC dokonana, sprowadzający dał znajomemu:
1.jedynie oderwany V5C green czyli new keper suplement
2.MOT z datą do 22.08.b.r.
3.czystą umowę kupna sprzedaży do wypełnienia;)
4.Dane ostatniego[wg sprowadzającego] właściciela w UK z jakiejś naprawy serwisowej , gdzie w nagłówku były dane właściciela pojazdu i dane samochodu.
5.wydruk z hpi check , że nie jest obciążony

Niby wszystko pięknie; sprowadzający zapewnił go , że po miesiącu prześlą z dvla dowód na jego nazwisko.
Znajomy w chwili kupna nie podpisaywał żanej innej dokumentacji, oczywiscie pozstałego v5c też nie widział[mam wątpliwosci, czy sam sprowadzający go widział ;) ]Miesiac minął, potem drugi i trzeci a poza przetłumaczeniem v5c green, znajomy nic nie zdziałał.
Sprawdziłem mu historię mot na ang.stronie, pokazuje, że ubezpieczenie ważne , pojazd żadnych przygód nie miał od 5 lat, poza drobnymi naprawami hamulców.
Przejrzałem mu hpi i dostrzegłem, że wydruk z hpi check , który sprowadzajcy mu dał, był robiony 20 stycznia 2010 z konta firmy aukcyjnej Bawtry Motor Auction.
Sprowadzający obiecał, że dowód przyślą, potem że sam pojedzie do UK, ale musi nazbierać kasy na podróż.
Co ja myślę, to sprowadzjacy coś kręci, raczej nie zna na tyle ang. , żeby kupować bezpośrednio samochód od anglika, ta wydrukowana stronka z konta firmy aukcyjnej Bawtry Motor Auction, sugeruje wg mnie, że samochód został kupiony na aukcji , ale mam wątpliwości , czy przez sprowdzającego , czy też był jeszcze jeden pośrednik.
Sprowadzający z tego co wiem,sprowadzajacy nie wysyłał żadnych danych mojego znajomego [nabywcy] ani do serwisu aukcyjnego , ani do ostatniego właściciela pojazdu, co by umożliwiło wypełenienie na pozsotałym v5c danych nowego właściela i odesłanietego do dvla.

I tu mam prośbę do znawców tematu, co w tej sytuacji robić, czas płynie, sprowadzający się wybiera do UK, jak sójka za morze, a dowodu brak.

Czy napisać list do ostaniego właściela w uk[adres jakis jest] i tam szukać dowodu, czy raczej szukać w serwisie auckyjnym, czy może dzwonić do dvla i pytać o status pojazdu?
Czy może jest opcja otrzymania przy pomocy v62 nowego v5c na właściciela poza uk, jeżeli pojazd nie jest jeszcze wyrejestrwoany w uk [mało prawdopodobne],czy moze prosić właściciela, jeżeli jeszcze nie wyrejestrował i nie ma pozostałego v5c o wystąpienie do dvla o wydanie nowego dowodu na jego nazwisko i dopiero wtedy coś działąć?Czy moze iść do sądu, bo i taką możliwość znajomy roważa.Chciałbym mu jakoś pomoć, sam tego nie załatwi, nie pojedzie do uk,nie zna angielskiego...

Pooglądałem sobie v62
http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg ... 067819.pdf
http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg ... 067819.pdf
...Z części A formularza v62
Kod:
Use this form to apply for a vehicle registration certificate (V5C):
? if you have bought the vehicle but have not received the V5C in your
name; or
? because the original has been lost, stolen, damaged or destroyed(...)


wynika,że można się starać o wydanie takieg dowodu.

Z części B
Kod:
Please remember the following.
? Provide your full names, not initials.
? Do not give joint names (for example, a husband?s and wife?s
or a father?s and son?s).
? Give an address in Great Britain.
? PO box addresses are only acceptable for applications
in a company name with a full postal address.
When filling in section 3, a motor trader can be a:
? motor dealer;
[B]? motor vehicle auctioneer;[/B]
? motor vehicle insurer you have settled a claim with;
? motor vehicle dismantler (salvage dealer); or
? finance company with a financial interest in the vehicle

że trzeba podac adres w uk, opłata 25 funtów. W części 3 tego formuarza podac przyczynę
? I bought the vehicle from the previous keeper or motor trader and I have not received a V5C yet.
Mam kolegę w uk, on dałby radę to załtwić?, lepiej podac jego wszystkie dane, czy dane tego mojego znajomego , a tylko adres kolegi w uk do wysyłki papierów z dvla?
Tylko czy nie będzie to potem problem u nas z zarejestrowaniem, skoro adres mojego znajomego będzie z UK?
hmm?

Co robić?
Jak mawiał towarzysz Gierek, pomożecie?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |