| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 15:30

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 cze 2006, o 20:05 
Jesli chodzi o Gloucester to moim zdaniem w porownaniu z Cheltenham dziura. A Oxford bylam przez jeden dzien tez mi sie podobalo ale z praca to nie wiem jak tam jest.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 25 cze 2006, o 09:10 
w końcu coś się dzieje na tym forum:) kiedy jedziemy? sprawa jest dośc skomplikowana, moi znajomi jadą 30.06, ja niestety doatuje dopiero 11.04- sesja:/ i mam najdzieie że tak póxno też coś znajdę. co do konkretnych pytań, to czy np. ta praca jest legalna czy na czarno? jeśli legalna to pewnie trzeba sobie pozałatwiać wcześniej jakiś papiery, jakie? jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to będę pisał:) dzięki za wszystkie odpowiedzi


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 25 cze 2006, o 13:48 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 maja 2006, o 00:11
Posty: 47
Lokalizacja: Gloucestershire
Nie zapominaj, że w Gloucester jest siedziba hrabstwa i jest trochę większe liczebnie plus tańsze sporo mieszkania (najlepiej trafić coś pomiędzy Glu a Cheltenham bo wtedy blisko wszędzie (samochodzik of course konieczny)...


aaaa i słyszałem, że gdzieś w okolicy ASDA się buduje to może tam się zaczepić (ja sam będę próbował).


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 cze 2006, o 18:49 
Wyjeżdżam stąd, Wy ja chcecie przyjeżdżajcie ale jeśli nie znacie dobrze jezyka to moim zdaniem nie macie czego szukać.
Polacy obsiedli Cheltenham jak szarańcza, obecnie bardzo trudno o stałą, robotę a jeśli coś się znajdzie to za psie pieniądze, lub kilkadziesiąt mil od miasta, pracodawcy stali się wybredni + wysokie koszty utrzymania


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 cze 2006, o 20:34 
nie no, aż tak źle byc nie może...


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 cze 2006, o 20:40 
Czesc. To ja pisalam wczesniej ze jestem tu rok.
Odpowiadam na pytanka. Prace mam legalna na kontrakt 5.60 za godzinke.
Papiery trzeba pozalatwiac: National Insurance Number to takie ubezp zdrowotne i Home Office rejestracja pracownikow. Insurance Namber zalatwiasz za darmo ale musisz miec papierek ze zamieszkujesz pod okreslonym adresem wystarczy pokwitowanie za zaplate czynszu, no i musisz pracowac ( co tydzien lub co miesiac zalezy jak placa dostajesz w pracy taka karteczke z wykazem ile zarobiles i to tez trzeba ze soba przyniesc) slyszalam ostatnio ze trzeba tez przyniesc Home Office ze soba ale nie wiem czy to prawda bo ja nie musialam wyrobilam pozniej. Poza tym Dowod i Paszport. Wczesniej trzeba sie umowic na spotkanie podajesz swoje dane, adres, miejsce pracy i przysylaja Ci za jakis czas zawiadomienie kiedy masz rozmowe. Po rozmowie za pare tygodni dostajesz poczta swoj NIN. Jak cos pokrecilam to prosze o poprawke wtajemniczonych :P
Jesli chodzi o Home Office to formulasz mozna wziac z Jobe Centre za darmo. Wypelniasz to m.in od kiedy pracujesz, adres, dane osobiste. Wysylasz to razem z paszportem i chyba 2 zdjeciami i niestety placisz za to 70 funciakow, listem poleconym. Za jakis czas przysylaja Ci taka mala karteczke z numerem i twoim zdjeciem. Potrzebne to jest miedzy innymi do rezydenta, po roku pracy mozesz sie starac o pobyt staly, wiec warto zrobic Home Office jak najszybciej , u mnie w pracy prosili zebym jak najszybciej sie zarejestrowala.
Uffff to chyba tyle papierkow.
A i najwazniejsze to konto w banku. Ja mam w HSBC. Aby zalozyc konto musialam pokazac zaswiadczenie z pracy ze pracuje i potwierdzenie adresu (dowod ze place za to cholerstwo) Konto otwieraja od reki. No i oczywiscie paszport i prawko albo dowod jak masz nowy. Pracodawcy przelewaja tu kaske na konto chyba ze jakkos sie dogadasz i dadza w lape :D Ale nie wiem jak to jest, jak nie mialam konta to podalam kolezanki.
Jesli chodzi o prace to bylo ciezko, mimo iz angielski jako tako znam i staram sie operowac czasami a nie "kali jesc" .Choc tez roznie to bywa.. Uczylam sie tego jezyka w szkle sredniej i na studiach ale jak tu przyjechalam to wcale tak pieknie nie bylo. W Cheltenham jest od cholery polakow, zgadzam sie z wypowiedzia powyzej :) Teraz chyba najgorzej bo wakacje.
A co do tych marnych zarobkow to ja mam 5.60 a moj facet 6 i w soboty 7 za godzine wiec jeszcze znosnie, ale pracuje przez agencje i ona zgarnia chyba 3 funciaki wiec tak by mial 9. No coz taki urok pracy przez agencje, ale potrafia szybko cos znalezc, ale rowniez szybko podziekowac jak konczy sie robota.
Zastanawiam sie teraz nad przeniesieniem do Straud, tam jest mleczarnia i moze cos sie znajdzie dla mnie :) No to chyba tyle.
Jak mi sie cos pokrecilo to wtajemniczonych prosze o poprawke :D
Nie chce Cie stresowac ale latwo nie jest.. Upartym trzeba byc! :evil:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 cze 2006, o 20:42 
Ale sie rozpisalam to powyzej to moje. Ja o ta Asde chcialam zapytac gdzie buduja??? A moze slyszales cos o pracy w jakims barze i tanim mieszkanku do wynajecia :P


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |