| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 15:48

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 paź 2014, o 13:53 
To powiem, że trochę przepłaciłeś, jak musiałeś płacić za przelew do polskiego banku. Trzeba trafić tylko na odpowiedni kantor, bo oferta jest zróżnicowana.

Generalnie problemem jest to, że zwykle jak się zarabia, to kasa zostaje przelana na rachunek założony na Wyspach. Dopiero potem przelewa się na konto polskiego banku, a na końcu dochodzi do przewalutowania. W tym przypadku kosztowne jest przelanie między swoimi kontami jeszcze przed wymianą.

Co innego, jak kantor internetowy ma podpisaną umowę z bankiem brytyjskim i nie trzeba mieć trzech kont.

Nie wszystkie kantory online to mają, ale jednak istnieją takie oferty. Nie trzeba przy tym korzystać z pośredników.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 16 paź 2014, o 18:28 
Marabut pisze:

Nie wszystkie kantory online to mają, ale jednak istnieją takie oferty. Nie trzeba przy tym korzystać z pośredników.


Z tego co mi wiadomo, to dokładnie taką opcję, czyli przelew z zagranicznego konta na polskie wprowadził w tym miesiącu lider walut. Nie jestem pewien, czy jeszcze jakiś kantor online ma taką możliwość, ale kto wie, sporo teraz tego na rynku.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 paź 2014, o 15:46 
Dla mnie liderem to jest firma ludzi od Skype.
Kursy w zasadzie międzybankowe i się zmieniają w ciągu dnia jak w kantorach internetowych.
Nie ma tutaj pojęcia spreadu, zresztą objaśniają to na stronie.
transferwise.com/u/0717
Z linka powyżej pierwszy przelew gratis ale i bez niego można.
Opłaty:
0.5% kwoty ale min. 1GBP, czyli do 200 funtów - 1funt opłaty.

Darmowe przelewy w innych firmach są niwelowane przez niższe kursy.
Już 5-6 groszy gorszy kurs niweluje korzyść z darmowego przelewu.
Porównajcie sami wzmiankowany england.pl i transferwise.com.
W zasadzie dla każdej kwoty jest różnica a im większa tym rośnie przewaga wobec england.pl.

A z praktyki - transferwise deklaruje do 3 dni dotarcie środków, lecz jest to w zasadzie 1 dzień.
Przelew zlecony rano potrafi być zaksięgowany w polskim banku (obsługującym III sesję eliksiru) wieczorem tego samego dnia.

Ostatnio znalazłem także ciekawą kartę prepaid przydatną do transakcji zagranicznych (nie tylko w PL). Ciekawostka, że nie obciążają prowizją (zwykle 3%) transakcji w innej walucie a od razu mamy po kursie Mastercarda (a ten jest właśnie bliski międzybankowewgo) :).
Wypłata za granicą 2.25 GBP. Co przy braku prowizji czyni to całkiem opłacalne przy potrzebie przekazania komuś gotówki na szybko (bez przelewu na jakieś konto w PL).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 paź 2014, o 19:07 
Wydaje mi się, że nie ma reguły, bo zależy, czy kierujemy się oszczędnością czy bezpieczeństwem. Kantory pojawiają się jak grzyby po deszczu. Dziś zauważyłem nowy, spready ok, ale jak zobaczyłem ilość użytkowników, to się przestraszyłem. 10 na dzień. Czyli w sumie nikt. I weź tu człowieku przelej przez coś takiego. Trzeba by więc dookreślić, czego po kantorze oczekujemy.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 paź 2014, o 19:30 
Lider walut ma opcję, której poszukujesz. Nie będziesz musiał zakładać żadnych dodatkowych kont. Jest też tani i solidny.

A kantory rzeczywiście powstają jak grzyby po deszczu. I też zauważyłem kilka, które maja ledwie jakichkolwiek użytkowników. Przypuszczam, że czasu, kiedy można było skorzystać bezpiecznie z nowo powstałego kantoru mamy już za sobą, bo raczej nie sądzę, by najnowsze instytucje grały czysto.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 paź 2014, o 14:31 
Haha lider walut niezla reklame sobie robicie piszac I odpisujac na swoje wlasne posty :) a propos England u nich chyba cos sie sypie bo znow zmienili konto I bank ......


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 paź 2014, o 11:17 
RYSIEK RUMEK pisze:
> Haha lider walut niezla reklame sobie robicie piszac I odpisujac na swoje
> wlasne posty :) a propos England u nich chyba cos sie sypie bo znow
> zmienili konto I bank ......

Nie rozumiem, czemu wymianę zdań uważasz za reklamę? Chyba po to są fora internetowe, by dzielić się opiniami. Też korzystam z lidera walut. Czy pisząc to też robię reklamę? W takim razie wszystko jest reklamą. Poza tym, z tego co widzę wymiana zdań toczy się między różnymi osobami, więc proszę, nie wprowadzaj w użytkowników w błąd.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |