| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 kwie 2024, o 00:21

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 sie 2008, o 21:53 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 kwie 2008, o 08:46
Posty: 7
Witam. Mam taki problem. Mam wyjechać z mamą do października , angielski znam w stopniu podstawowym , a jestem w wieku obowiazku szkolnego , czy bede mial bardzo duze problemy w szkole ? I czy moglby mi ktos wytlumacz jak to jest ze szkolami w Angli chodzi mi o to ze u nas jest podsawowka potem gimnaazjum i liceum lub technikum a jak jest tam ??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 29 sie 2008, o 11:41 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2008, o 15:45
Posty: 3
Lokalizacja: Oświęcim
Szkolnictwo w Anglii < Tą stronę znalazłam w temacie "Szkoły dla 15-19-latków". Czasem trzeba używać opcji "szukaj" ^^


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 4 wrz 2008, o 18:34 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Napisz ile masz lat i gdzie jedziesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2008, o 19:55 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 kwie 2008, o 08:46
Posty: 7
Mam 14 lat tutaj chodzę do klasy 2 gimnazjum , będzie to londyn lu manchester ale razcej londyn


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2008, o 22:12 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Na temat samego Londynu masz na forum bardzo dużo informacji.Problem w tym że jestes trochę za "stary" :lol: bo obowiązkowa nauka kończy się w wieku 16 lat i tutaj jest problem, teoretycznie masz dwa lata nauki. Oczywiscie że możesz się dalej uczyć ale piszę o tym co musisz.Skoro piszesz ze słaba znajomośc angielskiego czyli ...prawie nic jak znam życie :D .Musisz się przygotować na to ze tubylcy mówią szyciej niż byś sie tego spodziewał i język używany w życiu codziennym jest trochę inny od tego który uczą w Polsce.Jakimś rozwiązaniem jest cofnięcie Cię o rok, na co powinna isć prawie każda szkoła ze względu na język.Takie decyzje musi podjąć mama w porozumieniu ze szkołą.Druga sprawa, ale to pewno marzenie byś był w szkole gdzie nie ma, lub jest bardzo mało polskich dzieci.Reasumując wszystko zależy od Ciebie . Powodzenia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2008, o 23:42 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lut 2008, o 00:00
Posty: 56
Lokalizacja: Northern Ireland
Ja tylko takie swoje 3 grosze dorzuce :wink:
Turbo,jesli moge Ci cos doradzic,to nie staraj sie izolowac i uciekac od miejscowych.Pamietaj,ze im bardziej bedziesz sie ich bal (oczywiscie z powodu slabej znajomosci jezyka) tym gorzej dla Ciebie.Im szybciej zaczniesz przynajmniej sie strarac jak najwiecej przebywac w ich towarzystwie,jak najwiecej staral sie ich zrozumiec,tym lepiej dla Ciebie.Jestes w takim wieku,ze szybciej Ci bedzie wchodzil angielski do glowy niz np. mnie ,z racji mojego wieku :wink:
To tylko dla twojego dobra zeby jak najwiecej przebywac z miejscowymi i uczyc sie od nich ich jezyka.
Zacny dobrze napisal,ze jezyk codzienny jest zupelnie inny od tego jakiego ucza nas w Polsce.Dochodzi do tego akcent,skroty jakich uzywaja Anglicy i inne rzeczy,tak wiec reasamujac,masz niebywala okazje zaczerpnac prawdziwego angielskiego i koszystaj z tego ile sie da.Pamietaj,ze jezyka najlepiej sie nauczyc w kraju danego jezyka jakiego sie uczysz,masz ku temu niesamowita sposobnosc,zeby tego sprobowac,nauczyc sie, wiec korzystaj ile sie da.Szukaj okazji zeby jak najwiecej uzywac angielskiego,zobaczysz,ze z kazdym dniem bedziesz widzial efekty.Pozytwne.
Pozdrawiam.

P.S. Wiem,mialy byc 3 grosze,a troszke sie rozpisalam. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 wrz 2008, o 15:17 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 kwie 2008, o 08:46
Posty: 7
Dzieki wielkie za odpowiedz , zacny a czemu szkola gdzie malo polskich dzieci.I tak wogole bylem juz 2 czy 3 razy na wakacjach w anglii , i czasem nie moge zrozumiec co sie do mnie mowi ale coz ;/ , dzieki za pomoc , a jeszcze pytanie mam , czy trudno jest o szkole jezeli ja bym np. musial wyjechac listopad/grudzien ??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |